Avatar uživatele
anonym

Domaci prace, jako siti vysivani

pleteni atd;venujete se tomu?Abych se priznala,umim jen vysivat a hackovat a obraz Hradcan delam uz 3/4 roku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Jahoda před 5032 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Přiznávám, že mě ruční práce moc nebaví. V určitou dobu mě chytlo pletení, jenže to jsem neviděla, neslyšela, pokud jsem svetry neupletla. Nebylo jich zase tolik – jen 2 kusy. Třetí jsem dělala 5 let a nedopletený dala jedné známé na zhotovení koberce.

Ale jinak u druhých obdivuji šikové ruce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jahoda

Kdysi jsem pletla, fakt mi to šlo, jenže časem jsem to zapomněla. Chci se ale od kamarádky znova naučit plést. Háčkuji moc ráda a výrobky daruji přátelům, nebo v rodině. Sama nemám doma žádný výrobek, který bych já vyrobila. Vyšívám také moc ráda, ale je to jako u háčkování. Obrázek, který udělám, nechám zarámovat a věnuji.

Přeji Vám, abyste z obrázku Hradčan měla radost. Věřím, že se určitě povede 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ewush

Kdysi (asi ve 12 letech) mě chytlo háčkování, ale těm dnům je už konec, nebaví mě to. Vyšívání mě taky bralo dlouhou dobu, ale potom to nějak přešlo a už jsem se k tomu zpět nevrátila. Přenechám tuto činnost manuálně zručnějším.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Pletení a vyšívání se ted už ILIINES nevěnuji.Před narozením svých dcer a syna jsem si pletla svetříky a čepičky a vždy jsem se těšila až se mi moje děti narodí že si je v tom odvezu dom po narození na to už pak nebylo tolik času a tak jsem se tomu přestála věnovat.Háčkování se už ted taky nevěnuji moje známá říkává neboj ještě se naháčkuješ a navyšíváš až budeš mít děti z domu myslím si že má pravdu,protože moje maminka a i tchýně když si nečtou tak háčkují vyšívají nebo pletou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Ano hodně jsem pletla,šila, háčkovala, i vyšívala.Tenkrát jsem na to ještě viděla.Poslední léta se dá vše sehnat a tak není potřeba.Ale na děti jsem si tenkrát dokázala ušít a uplést úplně vše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Tak to ani náhodou, to u mě skončilo ve 3. ročníku ZŠ ušitím panenky z hadrů. Byla pro mě noční můrou ;{)))>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Tyto práce nepovažuji za domácí. Pod těmi si představuji spíše vaření, uklízení atd.
Ale ruční práce, ANO. Baví mě a zkouším, kde co. Mám doma ruční tkalcovský stav, zkoušela jsem techniku Tiffany, keramiku, odrátkování sklenice, dělala jsem košíky z pedigu i ošatky z orobince – ty se mi moc líbí. Naposledy loni před vánoci jsem zkoušela vánoční zvonečky a zlaté rybičky z korálků. To mě také baví, ale je to titěrné a bez brýlí se už nechytám 🙂.
Dříve jsem i šila. Když nebyly k sehnání péřové spacáky či zimní péř.bundy nebo nějakou neokoukanou halenku či šaty nebo kalhoty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
terkaprihodo

Mě by nikdy nenapadlo, že „na stará kolena“ budu taky háčkovat jako moje máma. :) Ale hrozně mě to v poslední době chytlo. Od té doby, co mi dorazila sada háčků na háčkování z https://www.pro­pleta.cz/Sada-hacku-v-pouzdre-d98.htm háčkuji jak o život. Zatím ty moje výtvory teda nejsou nic moc, ale postupně se to lepší. :)

Nový příspěvek