Domaci prace, jako siti vysivani

pleteni atd;venujete se tomu?Abych se priznala,umim jen vysivat a hackovat a obraz Hradcan delam uz 3/4 roku.

Nejlepší odpověď
annas

Přiznávám, že mě ruční práce moc nebaví. V určitou dobu mě chytlo pletení, jenže to jsem neviděla, neslyšela, pokud jsem svetry neupletla. Nebylo jich zase tolik – jen 2 kusy. Třetí jsem dělala 5 let a nedopletený dala jedné známé na zhotovení koberce.

Ale jinak u druhých obdivuji šikové ruce.

Další odpovědi
Jahoda

Kdysi jsem pletla, fakt mi to šlo, jenže časem jsem to zapomněla. Chci se ale od kamarádky znova naučit plést. Háčkuji moc ráda a výrobky daruji přátelům, nebo v rodině. Sama nemám doma žádný výrobek, který bych já vyrobila. Vyšívám také moc ráda, ale je to jako u háčkování. Obrázek, který udělám, nechám zarámovat a věnuji.

Přeji Vám, abyste z obrázku Hradčan měla radost. Věřím, že se určitě povede 🙂

Ewush

Kdysi (asi ve 12 letech) mě chytlo háčkování, ale těm dnům je už konec, nebaví mě to. Vyšívání mě taky bralo dlouhou dobu, ale potom to nějak přešlo a už jsem se k tomu zpět nevrátila. Přenechám tuto činnost manuálně zručnějším.

panenka

Pletení a vyšívání se ted už ILIINES nevěnuji.Před narozením svých dcer a syna jsem si pletla svetříky a čepičky a vždy jsem se těšila až se mi moje děti narodí že si je v tom odvezu dom po narození na to už pak nebylo tolik času a tak jsem se tomu přestála věnovat.Háčkování se už ted taky nevěnuji moje známá říkává neboj ještě se naháčkuješ a navyšíváš až budeš mít děti z domu myslím si že má pravdu,protože moje maminka a i tchýně když si nečtou tak háčkují vyšívají nebo pletou.

aramah

Ano hodně jsem pletla,šila, háčkovala, i vyšívala.Tenkrát jsem na to ještě viděla.Poslední léta se dá vše sehnat a tak není potřeba.Ale na děti jsem si tenkrát dokázala ušít a uplést úplně vše.

quentos

Tak to ani náhodou, to u mě skončilo ve 3. ročníku ZŠ ušitím panenky z hadrů. Byla pro mě noční můrou ;{)))>

ReHu

Tyto práce nepovažuji za domácí. Pod těmi si představuji spíše vaření, uklízení atd.
Ale ruční práce, ANO. Baví mě a zkouším, kde co. Mám doma ruční tkalcovský stav, zkoušela jsem techniku Tiffany, keramiku, odrátkování sklenice, dělala jsem košíky z pedigu i ošatky z orobince – ty se mi moc líbí. Naposledy loni před vánoci jsem zkoušela vánoční zvonečky a zlaté rybičky z korálků. To mě také baví, ale je to titěrné a bez brýlí se už nechytám 🙂.
Dříve jsem i šila. Když nebyly k sehnání péřové spacáky či zimní péř.bundy nebo nějakou neokoukanou halenku či šaty nebo kalhoty.

terkaprihodo

Mě by nikdy nenapadlo, že „na stará kolena“ budu taky háčkovat jako moje máma. :) Ale hrozně mě to v poslední době chytlo. Od té doby, co mi dorazila sada háčků na háčkování z https://www.pro­pleta.cz/Sada-hacku-v-pouzdre-d98.htm háčkuji jak o život. Zatím ty moje výtvory teda nejsou nic moc, ale postupně se to lepší. :)