root.tt

Domácí hospodářství

Pěstuji kedlubny, ale ted mi je začlo něco požírat, myslím listy. Mám se znepokojovat? Poradte mi co mám proti tomu podniknout.
Jo a druhá otázka, místo kurníku jsem dal slepicím do výběhu psí boudu vystlanou senem. Musím jim tam udelat bidýlko, nebo se bez toho obejdou. Jo a krmit slepice šrotem je špatně nebo ne? D9ky za odpověd.

Odpovědi
kanylka

jsi srandista:)tak kedlubny požírají buď slimáci – na ně je účinné sbírat je a davat do kelímku se solí,popřípadě pivem – jistěže větrákem..nebo taky granulky – takové zelené Ferramol, nebo tak nejak,nasypes to dokola kedluben a když na ne zaprší,granulky nabobtnají a jsou pro slimáky atraktivnější­.Sežerou je a umřou.
Nebo ti kedlubny ožírají housenky bělásků-motýlu.jsou zelené,takže se dají lehce přehlídnout.ty musíš normálně ručně vysbírat.a častěji kontrolovat.a do slepic nedělám.ale myslim, že slepice na bydýlku spí.šrot myslim je pro prasata,ne?preju hodne zdaru

elektrikář

Slepice potřebují dostatečné místo na bidýlku jinak se perou a potvory v noci kadí
tak to musí někam padat, jinak nakadí do snášecích hnízd. Těch musí mít také víc a určité soukromí. Udělaljsem jim boxy ve velké bedně, podkladky , šrot můžou dělal jsem jim míchanici brambory šrot a sekaná tráva a kopřivy.Kolem mého domu vozili vojtěšku do kravína občas jim něco spdlo, náramně jim chutnala Sušil jsem jim to na zimu, jen se to nesmí nechat zapařit ve velké vrstvě.Chutnala jim mladá kukuřice ale musel jsem je to načit, První klasy jsem musel vyloupat než přišly na to jak je dobývat samy.Granule pro telata .Navezl jsem si hnůj z teletníku v momentě byl rozhrabaný po celé zahradě.Koupil jsem je vyřazené z drůbežárny chudinky skoro bez peří. Začal jsem jim dávat vařené vepřové nožičky.Stály tenkrát 2 kčs za kg. Ty první jsem jim snědl sám, Dostaly jen kosti. Když jsem kupoval dalších pět kg ptal se mi řezník co s tím dělám smál se a dal mi piliny z morkových kostí. Přidával jsem jim to postupně do krmení, Za čas obrostly peřím a začaly snášet tak velké vejce že se hrabička nedala zavřít.Celé zrní chleba domácí zbytky Bylo jich 22 a tak jsem mněl problém co z vejci. Vozil jsem to do práce.