Avatar uživatele
Registrovaný

Podporuje některé internetové úložiště nebo program jediné použití dokumentu - tj. že ho dotyčný nepošle dál?

Dobrá den, když naskunuji dokument do PC ve fornámu PDF a chci ho poslat s tím, že ten dotyčný ho otevře, prohlídne, popř. vytiskne, ale nepošle dál? Je možné, aby to některý program nebo int. úložiště podporovalo? Vím, že na WIN XP a výš je např. sdílenlení v síti - max. poč. uživatelů na složku. I když to nemá nic společeného s mým dotazem.

Děkuji,
kajicek94

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Obecně řečeno ne...
;-)
A navíc těžko zabráníš tomu, aby "dotyčný" soubor Uložil jako (SaveAs) a nebo vytištěný znovu nenaskenoval.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Nevím o žádném jednoduchém řešení pro domácího uživatele. Existují DLP řešení, kde je možné definovat, že určitý dokument nesmí např. být odeslán mimo definovanou skupinu příjemců, ale to jsou enterprise řešení za enterprise cenu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Gecco: u PDF lze definovat zabezpečení, např. zákaz tisku a uložení. Na webu by šlo javascriptem zakázat vykopírování nebo printscreen, ale v domácích podmínkách pořád zbývá deset a jedna možnost, jak zabezpečení obejít a dokument získat.

Avatar uživatele
Bronzový

jpau

"Na webu by šlo javascriptem zakázat vykopírování nebo printscreen. "

Jelikož se vlastně jedná o WinAPI funkci (v případě Windows) tak o tom pochybuji (není možné z jvs co žije v prohlížeči přistupovat do věcí mimo prohlížeč) a i kdyby, nikde není řečeno, že si tu funkci nemůžu pustit jen tak z ruky (tzn. bez stisku klávesy) a sejmout to takhle.

Zkrátka pokud to jednou uživateli zobrazím, tak jsem přišel o kontrolu nad tím, co s tím může udělat. I kdybych mu to jen zobrazil na obyčejném monitoru a nedal mu k dispozici periferie, tak si to vyfotí telefonem a co pak? Jsem kde jsem byl... Podobné věci jsem už řešil a dospěl jsem k názoru, že skutečně dobrá ochrana neexistuje.

Avatar uživatele

anonym

Tou první částí jsem měl na mysli webserver v prostředí LAN, kde je za pomoci různého SW dělat prakticky cokoli. V domácích podmínkách to samozřejmě nepůjde.

Taky jsme se tím v práci zabývali, management chtěl zamezit úniku dat. Nakonec nám uvěřili, že je nemožné tomu zabránit stoprocentně, takže neblokujeme, ale logujeme kopírování a odeslání. Sice tomu nezabráníme, ale máme velkou šanci zjistit, kdo za to může.

Avatar uživatele
Bronzový

jpau

Chápu, asi oba bojujeme s podobným větrným mlýnem :-).

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1064
Zlatý Hlada 972
Zlatý ge0rge 952
Zlatý gecco 905
Zlatý led 884
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 684

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.