doktor napsal lok,vlevo parcial v pravo z trigona dekrustace

lékař mi napsal do papírů tyto výroky lok,vlevo-parcial.kožní nekrosa,v pravo z trigona dekrustace.V tri­gonech lehce kongesce

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem v lékařském slovníku překlad slov. Na jejich význam jste se měl zeptat lékaře.

lokální – místní
parciální – částečný
nekróza – intravitální (od intravitalis -uvnitř, vita – život – zaživa, během života) odumření buňky, tkáně či části orgánu. Příčiny n. jsou různé fyzikální a chemické vlivy, těžký zánět.
trigonum – trojúhelník
decrustatio (crusta, kůra) dekrustace, zbavení kůry, povlaku
kongesce – překrvení, městnání krve v orgánu při zhoršeném odtoku krve, zduření.

Zdroj: Velký lékařský slovník

Další odpovědi
kokoťenko

Koukám žádná kloudná odpověď a to jsem měl dojem z některých odpovědí,které tu padly,že je polovina pisatelů doktor?!?

martina1

os trigonum je hlezenní kost.Tudíž bych z toho odvodila,že máte částečnou kožní nekrosu na dolní končetině v místě hlezenního kloubu,kde vám ránu vyčistili,zbavili případného povlaku nebo strup sám odpadl.Na obou stranách máte rány překrvené,v důsledu městnání krve. Mohu se mýlit.Latinu jsem se učila už dávno a pokud se jedná opravdu o onemocnění nohy,tak s tím se často nesetkávám.Berte to jen jako orientační odpověď.