Hakunamatata

Dokážou citově strádající děti pak dát lásku svým vlastním dětem?

Když je divoké zvíře vychováno v zajetí nenaučí se lovit…

Pak je necitelnost předávána z generace na generaci. Jak tento řetěz přerušit?

Nejlepší odpověď
Drap

Dokáží, ale ne všechny.

Další odpovědi
Pájo

Souhlasím s Drapem.
Vzorce chování nepřejímají (naštěstí) děti pouze od rodičů a rodiny, ale i ze svého bližšího okolí, proto věřím, že pokud mají okolo sebe dostatek jiných (správných) vzorů, mohou to i citově strádající děti dokázat. Nejde o pud, ale přejímání chování.
Doplňuji:
Pokud necitelnost bude předávána mnoho generací, tak dostatek správných vzorů není desiluzí. Řetěz přerušíš vytržením z původního prostředí (nikoli vyhlazením!).

zjentek

pokud necitelnost bude předávána mnoho generací, tak pájův dostatek správných vzorů je desiluze. Řetěz přerušíš vyhlazením- můžeš to studovat z historie a též je o tom mnoho poučných filmů

zvedavaholka

Některé ano.. Má švagrová byla odmala v dětském domově, protože se o ní její matka nestarala a dost ji ubližovala. Švagrová má teď tři malé děti a miluje,víc než svůj život.