Dokáží se zuby zotavit?

Při nehodě jsem si hnul s horními předními zuby. Na zubní ambulanci mi dali rovnátko s tím, že se to bude přibližně 6 týdnů sledovat, jestli neodumřou. Chci se zeptat, pokud budou zuby v pořádku, ale jen uvolněné, dokážou se ještě samy ukotvit tak, abych mohl zase kousat jako dříve? Nebo mám pomalu šetřit na implantáty?

Nejlepší odpověď
Janasa

Pokud jsou jen povolené a nejsou vytržené z kořenů, případně nejsou porušené nervy, měly by se opět „zpevnit“ – k tomu slouží právě to rovnátko. Jinak na tuto otázku jste se měl zeptat přímo v ambulanci, kde vám dají lepší odpověď než kdokoli tady.