zjentek

Dokážete tohle taky?

Jde o cvik>>> https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/jako-by-popirala-prirodni-zakony-vykon-jedenactilete-rekordmanky-budi-uzas-40311017?dop_­ab_variant=0&dop_req_­id=WK8ESJKts8A-202001250736&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&seq_no=­10&source=hp&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Já ano, je to celkem „brnkačka“. Zvládnu sedm opakování pro rozehřátí, při vypětí sil však cca jedenáct. Jen pro zajímavost- pokud by se dívka nezapírala patami o podložku a mezi jednotlivými provedeními zpomalila na takovou úroveň, aby měla dostatek času na řádné protažení páteře a kloubů v kolenou jak vleže, tak i vstoje (jak má sestava správně vypadat), zvládla by cvik zopakovat sotva patnáctkrát. Tím jsem si jist. Hezký den.

(Při samotném provádění cviků přitom vůbec nezáleží na věku aktéra, soutěžit by mohl kdokoli, nejen děti. Totiž řeči o neschopnosti zvládat jednotlivá provedení jógy v ohledu na věk jsou převážně kecy mizerně fyzicky trénovaných lidí ve vysoce pokročilém věku, aby tak zdůvodnili vlastní předešlou fyzickou pohodlnost. Pozor: Věk je častou výmluvou starých a mnoho těchto lidí na ni záhy NEVĚDOMKY ZBYTEČNĚ „dojíždí“ vlastní smrtí!)

Odpovědi
Kelt

Především doufám, že nekecáš. Možná jsi tak trénovaný a ohebný. Já jsem taky dělal jógu a zase bych jí chtěl dělat. Ale to co dělá ta holka nemá s jógou nic společného. Tam jsou důležité asány, protažení uvolnění a ne rychlost. No jestli začali takto propagovat jógu jako sportovní oblast, je to špatné.

Bobek 2

Já mám zkušenost jen s rehabilitací kloubu po úrazu. Tedy že cvičením a překonáváním bolesti lze zvětšovat ohebnost těla, resp. pracovní úhly kloubů atd. Ovšem i ty limity ohebnosti mají svůj smysl, a právě proto má tělo tendenci bránit pohybům, které se nepoužívají. Mít tělo úplně vyčvachtané taky není úplně to pravé.

marci1

Tento cvik je v józe jeden z nejtěžších. Už se jen naučit správně „chakrasanu“ je obtížné. Obdivuji. 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=MEcoQzWfFPw

nyjono

Nemám tu potřebu toto dokázat.

EKSOT123

Tady to máš na Youtube:
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=Riya+Pala­riya+niralamba+pur­na

EKSOT123

No byla by to frajeřina, se to teď v 50 naučit. Připomnělo mi to ukrajinskou tanečnici Marinu Mazepu, která do svých čísel míchá všechno možné, i ten tvůj prvek. Ovšem ne tak svižně. Někde jsem ji ale viděl, že to dělala víckrát a rychleji.
 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=tEmKgxca­aH0#t=75