slad08

Dokážete si představit, jak snadno by se žilo bez emocí ?

Emoce jsou součást každého člověka, ale jak kdo se nimi nechá ovlivnit. Myslím, že by se bez nich žilo určitě lépe. Zajímá mě váš názor, prosím.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Emoce jsou k životu potřeba jinak by ten život neměl tu správnou šťávu.Byla by to nuda.

Další odpovědi
arygnoc

snadno?
snad nudně.

nene, emoce nám neberte.

gnosis

velmi zajimavy dotaz se spoustou jeste zajimavejsich odpovedi. ano dokazu, predstavuju si to tak, ze bychom fungovali jako hmyz.

EDIT: podle me by nikdo nudou nezemrel:) .. pravdepodobne bychom zili dele pac by nebyly veci jako stres, hnev, zavist, vrazdy z vasne, valky … proste jen ukojit zakladni potrebu, pomoct spolecenstvi ve kterem ziji, rozmnozit se, zemrit. lidsvtu jako spolecnosti by se podle me takto zilo lip. ale jako jednotlivci asi ne, ja mam sve emoce rad:)

Drap

Možná lépe, možná hůř. Osobně bych bez emocí ani žít nechtěl.

HOMER

Původní smysl emocí je příprava jedince k adekvátní reakci na konkrétní zážitek. Kromě toho vedou emoce ke vštípení zážitku. Například strach má jedince připravit na nebezpečí a vtisknout danou situaci do paměti jako nebezpečnou. Emoce tak vedou k vymezení a hierarchizaci hodnot, vytvoření schopnosti seberegulace.
Strach,hněv,r­adost,smutek,dů­věra,znechuce­ní,očekávání,přek­vapení,cit pro pravdu,zvědaa­vost,frustrace z nepochopení,stud,al­truismus,empa­tie.
Kombinací určitých emocí se vytvářejí složitější vazby na ostatní jedince, které nazýváme citové vztahy. Jsou to především: láska,přátelství,ne­návist,nepřátel­ství,závist,poh­rdání,odpor.

Bez emocí by byl život o ničem,myslím že by nikdo neměl na nic žádný názor a chovali bychom se asi jako mrkve..

zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­moce

fcoop

Nesmysl.
Když nic jiného,vymřeli by jsme.
Ta nudná otrava jít plnit manž. povinnosti.

barnajka

Jednodušší by to možná bylo, ale hezčí určitě ne. Nemít city – to už se rovnou můžeme proměnit na kámen. Emoce nejsou jen ty negativní, co „obtěžují“ – mezi emoce patří i láska, radost, pocit štěstí… O toto by ses chtěl ochudit? :)
Máš ale pravdu, že přespříliš emocí je spíš na škodu. A zase na druhou stranu: vykašli se na emoce, buď přísně racionální – a lidi o tobě řeknou, že jsi studený čumák :) Chce to rovnováhu, ale chvilku trvá, než ji najdeš. Rozhodně bych ale emoce nerušila, jsou fajn ;)