Elk

Dokážete si představit…?

…že se ocitnete zhruba v 15. století? Co byste dokázali vymyslet pro zlepšení tehdejšího zlepšení života lidí? Dokázali byste něco zkonstruovat, vynalézt s tím, že se to na tehdejší poměry dá i vyrobit? Pár věcí bych možná dokázal, ale není to mnoho, nejsem technický typ.

Nejlepší odpověď
fcoop

Jo,to asi jo.V první ředě kanalizaci,zácho­dy,odvoz odpadu.......

Další odpovědi
Berušinka

Tak to bych určitě nevymyslela – nemám fantazii, představivost – prostě nic, co bych např. jako architekt uplatnila. A hlavně by mě jako ženskou v 15.století k těmhle věcem ani nepustili =D

mosoj

Já si myslím, že většina by se naopak musela hodně učit od lidí z té doby, aby vůbec přežila.

ten který je

Pokusil bych se těm lidem sdělit nebo vysvětlit princip fungování některých dnešních vymožeností,ale dopadlo by to se mnou na 100% zle – byl bych označen za kacíře a dábla.:-)Skončil bych na hranici kde by mne upálili.

tom004

Představit si to umím,ale nic bych nevymýšlel.Pro­tože,jestli existuje čsová osa,kterou spisovatelé sci-fi,používají,>změ­níš-li cokoliv v minulosti,změny se projeví v budoucnosti<,tak bych se taky nemusel mít kam vrátit. :)

Terryle

Já bych skončila na hranici… ;o)
Stát se mi to, ostříhám se, stáhnu horní část těla hadrama a do smrti se vydávám za muže. Technickej typ nejsem, spíš bych se asi lidem snažila pomáhat slovy – a to mám stejně obavy, že bych na tý hranici skončila – když ne jako čarodějnice, tak jako kacíř. Brrr. Jsem šťastná, že žiju v téhle době a na tomhle území.