Lgee

Dokážete pomoci s tímto účtováním za domácí úkol?

Děkuji.

Odpovědi
Pepa25

Samozřejmě. Pořízení DHM se účtuje přes účty pořízení 🙂 Odpisy je potřeba nejprve spočítat a pak zaúčtovat do nákladů (skupina 55).

Kazatel

Tak jestli jste se to ve škole učili, tak by to snad neměl být problém, ne?

Paní učitelce řekni, že ta kopírka je nějaká domaštěná a takhle zmatečně se to účtovat vůbec nedá, kde je ten rozdíl 30 tisíc? Rovněž podotkni, že do účetnictví nepatří odpisy daňové, ale odpisy účetní tak, aby toto věrně zobrazovalo stav hospodaření účetní jednotky a úroveň opotřebení majetku. Věřím, že dostaneš za jedna!