Kepler

Dokážete pít podle poučky Júliusa Satinského?

„Není kumšt pít, když ti chutná, ale když ti nechutná – tehdy je třeba překonat ten odpor!“

Nejlepší odpověď
marci1

Ne, to se mi nedaří. 🙂

Další odpovědi
Mc Merkurion

… to víš, že na to někdy dojde …

dubraro

Stává se…

aliendrone

V mládí s přehledem, dnes už ne. Ostatně to vícero věcí… :(

led

Satinský bol známy svojou plátenou taškou žobrandou, v ktorej vždy nosil poslednú záchranu – slivovicu. Túto vetu „Nie je kumšt piť…“ povedal svojho času riaditeľovi, ktorý mu túto fľašu vyčítal.
V tejto súvislosti si spomínam na príhodu na jednom predstavení. Spolu s Lasicom mali na scéne piť „ostré“ rovno z fľaše… Vždy mali vo fľaši vodu, tak sa nerozpakovali vypiť celú fľašu do dna. Až raz, ich texty lietali rýchlosťou nadzvukového lietadla, diváci sa bavili a došlo k fľaši. Satinský už pri otvorení spozornel, ale statočne si odpil, nedal nič najavo v zmysle svojej (v otázke uvedenej) vety a podal fľašu Lasicovi. Slivovicu, ktorú im rekvizitár nalial miesto vody, počas dialógu dopili ako mali predpísané v postavách, aj keď im bolo jasné, že už autom domov nepôjdú. To utrpenie, piť alkohol, keď nemáš chuť, nepomýliť si texty… Odvtedy pred predstavením kontrolovali fľašu.

briketka10

Nene, ani mlíko nevypiju.
Alkoholu taky moc nedám. Piju vinné
střiky a míchané, kde ho tolik není.

zbyndo

Za mladších bujarych čias sa mi to stávalo,to nadrapovanie na „bliti“ nebolo až také hrozne,ako stav,ktorý bolo treba poriešiť,teda ten klin,čo vybíja klin,tam bolo treba dostať,aj za odporu