Seznam.cz

Dokážete ovládat počítač jen klávesnicí?

Jak jste na tom?

http://lukasma­sopust.blog.id­nes.cz/blog.as­px?c=547777

Nejlepší odpověď
dubraro

Jistě, u Linuxu v terminálovém režimu to ani jinak nejde.

Další odpovědi
Alesh

Jo, poměrně dobře to zvládnu, je o mnohem rychlejší. Klasika Ctrl+C, Ctrl+V. ale i Ctrl+X (pro vyjmutí), v Officech Ctrl + B, U, I (tučné, podtržené, skloněné písmo). Ctrl + Enter na odesílání mailu. Alt + Tab přepínání oken, Tab a Shift + Tab na přeskakování mezi objekty ve stránce, např. při vyplňování formuláře (fakt vždycky „rodím“, když někdo se třeba přihlašuje do mailu vyplní jméno a pak myší překlikne do políčka pod myší, místo aby stiskl Tab). No, ještě něco dalšího by se našlo, vyjmenoval jsem takový ten základ.
Jinak @Kepler, musíš tu stránku projít právě pomocí Tab a když jsi na odkazu tak dáš normálně Enter. Moc komfortní to tedy opravdu není, ale funguje to.

Kepler

Přiznám se bez mučení, že ne. A dokonce věřím, že to bez myši ani nejde. Jak například bez myši klepneš na odkaz?

anonym

Jo.
Kepler, pomocí tabu/šipek a enteru.

Cenobita

Většinu klávesových zkratek a hmatů ovládám, pokud je myš nefunkční, dokážu ovládat PC, ale je pravdou, že bez myši to někdy nejde.

anonym

Alt+Tab ovládám, nicméně často používám pro ovládání PC pouze myš.

Lamalam

Ano dokážu.

zjentek

Ne. Vyjma Odpovědi.cz dokážu počítač ovládat jen myší! ;)

Klaproth

Dokážu.