Ronie

Dokážete někdo vypočítat goniometrickou rovnici v R?

2sin x/4cos x/4 + 6sin x/4 = 0
(to lomeno je zlomek):)
a možnosti výsledku jsou:

  1. x = π + 4kπ, k ∈ Z
  2. x = π/4 + 2kπ, k ∈ Z
  3. x = 4kπ, k ∈ Z
  4. x ∈ R
  5. nemá řešení

P.S. není to DÚ..pouze příprava na VŠ na příjímačky.. a jsem totálně v loji :// kdyby byl někdo z vás tak laskav a aspoň mě třeba naznačil jak asi mám počítat :) byla bych moc vděčná. :) A správný výsledek bohužel nevím :/.

Odpovědi
RedC22

Když vytkneš sin(x/4), dostaneš tohle:
(sin(x/4)) * (2*cos(x/4)+6) = 0
Aby tohle platilo, tak alespoň jedna ze závorek musí být rovna nule.
Závorka (2*cos(x/4)+6) nebude rovna nule nikdy (viz obor hodnot fce cos).
Takže zbývá vyřešit, kdy bude výraz sin(x/4) roven nule, tedy vyřešit rovnici sin(x/4)=0.
(Řešením je možnost c.)

ManInBlack

Ano, někdo to jistě dokáže.