Complex

Dokážete napsat 5 a lépe až 10 důvodů proč si myslíte, že by měl člověk přestat pít alkohol, když ho to baví a naplňuje?

Nejlepší odpověď
annas

Jinačí odpověď.

Škodí zdraví, protože neprosívá vnitřním orgánům, jako jsou játra, slinivka, ledviny, vyvolává vysoký krevní tlak, odupuje mozek – člověk se „vznáší“, je sebejistý, ale není schopný akce, blábolá, vrávorá, někdy je i agresívní atd.

Alkoholik často upadá do deprese, může si ublížit třeba při pádu.

Těžko říct, je každého věc, jak zachází ze svým zdravím. Každý je jiný, někomu alkohol ublíží víc, jinému méně. Kdo zná svou míru?

Proč si vyvolávat dobrou náladu pomocí alkoholu … Proč e trpět bolestmi, když to není nutné. Proč ubližovat sobě i lidem kolem?

Takových PROČ je mnohem víc …

Další odpovědi
ivzez

Jinačí odpověď.

Ve Vaší otázce jsou hned dva důvody:

Pokud někoho „baví pít alkohol“, měl by se nad sebou zamyslet.
Pokud někoho „pití alkoholu naplňuje“, je nejvyšší čas na léčbu.

Stačí jeden → ten nejdůležitější důvod: zdraví
Alkohol škodí vnitřním orgánům a poškozuje mozek → postupně ničí zdraví.