Altair-AC

Dokážete mi někdo prosím nějak vysvětlit lépe zaměňovaná slova subjektivní a objektivní?

Já si to hledal, ale ani tak to moc nechapu.Objektivni = věcný, nestranný, neutrální, neosobní, realita existující
 venku

Subjektivní = osobní, nevěcný, předpojatý, jednostranný, realita popisovaná z vnitřního pohledu

Takže jak to je s pohledy? Objektivní pohled na věc a subjektivní pohled na věc? Předem děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

Nemyslím si, že se zaměňují.
Váš subjektivní pohled na věc znamená, že tak to vidíte jen vy osobně. Objektivní pohled se naopak snaží jakékoli „osobní“ názory eliminovat – snaží se vidět věc tak, jak by ji viděla většina lidí. Objektivní však je dnes sotvaco.

Další odpovědi
Kepler

Souhlas s Quentosem. Vysvětlím na příkladu: zarazit botu mezi půlky objektivně popisuje proces nakopnutí. Subjektivně to vnímá jinak ten, na jehož noze je bota nazutá, jinak ten, kdo je majitel oné pr*ele.