1popelka1

Dokážete dosadit k popisu příslušné pojmy?

  1. stavba kruhového půdorysu příznačná pro předrománské a románské umění =
  2. chrám všech bohů, přeneseně všichni bohové příslušného národa =
  3. politika posilování vojenské moci státu =
  4. zpětné dobývání území křesťany na Pyrenejském poloostrově =
  5. ústava státu, základní zákon státu =
  6. sdružení různých podniků v jeden mohutný celek =

Doplňuji:

  1. ROTUNDA
  2. PANTHEON
  3. MILITARISMUS
  4. RECONQUISTA
  5. KONSTITUCE
  6. KONCERN

Nejlepší odpověď
annas

  1. Rotunda
  2. Panteon
  3. Politický realismus?
  4. Reconguista
  5. Konstituce
  6. Koncern

Nejsem historik, něco si pamatuji, ale nejvíc mně dala zabrat 4 – tu jsem musela vyhledat.
Ala zapotila jsem se.
Doplňuji:
Oprava – špatně jsem napsala: Pantheon, reconquista.
Konstituce = Ústava

Další odpovědi
vagra

Přiznávám,že tu čtverku jsem si vyhledal,ale s určitostí,ne­vím,nevím.
1 Rondel
2 Pantheon
3 Militarizmus
4 Reconqista
5 Ústava
6 Koncern
Doplňuji:
Jenom poznámka-Jeden z významů slova RONDEL,je ROTUNDA.

quentos

3. militarizmus, 6. korporace, na zbytek si jdu vyvětrat hlavu …

anonym

1 rondo
na zbytek musím dopít svatovavřinecké víno.

Bunnik

1. rotunda

1popelka1

Vagro, tak to se moc omlouvám, vašeho doplnění jsem si nevšimla!!! V tom případě jste na tom s Annas stejně. 5:5. Annas neměla správně 3) a vy přesně 5) – když bych tedy bazírovala na přesné odpovědi z testu. Jinak ústava je samozřejmě správně.

Asi neudělím nikomu nejlepší odpověď, protože bych měla výčitky, že jednomu straním a druhému ne… nezlobte se na mě.

vagra

Svoji poznámku,jsem napsal jako doplněk odpovědi.
Ale svoje hodnocení,nemusíte měnit,já to Annas přeji.

1popelka1

Annas měla nejvíce správných odpovědí, následována Vagrou. Zbylým účastníkům děkuji za snahu a i za ni dostanou palec.

annas

Nedávno jsem slyšela výraz politický realismus, ale uvědomila jsem si, že jde o pojem širší. Nechtěla jsem pak svou odpověď opravit, aby to nevypadalo, že kopírují.

1popelka1

Ta otázka je z přijímaček na VŠ… asi jsem to s „náročností“ fakt přehnala a měla jsem si uvědomit, že ne každého historie baví nebo ji ovládá… příště se polepším.

annas

Popelko, to fakt byla fuška. Něco si myslím, něco se vykouřilo z hlavy. Na 4 si vůbec ze školy nevzpomínám.

1popelka1

Odpověď vložím, až někdo odpoví na všechno správně a nebo zítra. Připojit se může každý…