Dvorní šašek

Dokážete definovat „prostý lid“? Co znamená být vlastně prostý člověk?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Vysvětluji si to, že prostý člověk nemá žádný vliv na veřejné dění, je to všemi “elitami” pohrdaný daňový poplatník. Poslední článek potravního řetězce, kterého všichni ostatní vychovávají, a říkají mu, co má dělat a co si myslet.

Další odpovědi
aliendrone

No, napadá mě příměr, „prostý lid“ je něco jako jsou cestující v autobusu. Fakt že si zakoupili jízdenku (zaplatili daně a poplatky) a tím pádem se v autobusu MOHOU svézt ještě neznamená, že určují KAM autobus pojede už vůbec ne to, že jim autobus patří.

To, KAM autobus pojede v první instanci má v rukou řidič (vláda), protože sedí u volantu, ale i řidič se musí řídit vůlí svého zaměstnavatele (globální kapitál), jinak přijde o místo. (nezvolí ho znovu, převrat apod.)

Aliendrone ovšem mezi „prostý lid“ NEPATŘí, je součástí množiny „SPROSTÝ lid“ (a to tak, že VELMI)! ;) :D :D

Filip84

Záleží, zda na to pohlížíš z pohledu ekonomického, sociálního, vzdělání, nebo z pohledu maloměšťáka. Z každého úhlu pohledu bude definice poněkud odlišná.

Tradičně byl „sprostý lid“ nevolníci, a pak dělnická třída s rolníky.

indiggo

bezprávný obyvatel, chudina

Rokio

průměrný člověk