zjentek

Dokážeš vysvětlit smysl tradiční rodiny ve společnosti?

Odpověz nezaujatě, uváženě ovšem rychle!

Nejlepší odpověď
Malvína

Matka, otec, děti. Rodiče pracující, matka eventuálně doma, pokud otec dokáže rodinu zabezpečit. Žádný pracovní úřad ani dávky. Rodiče vzdělaní, děti zatím ve škole. Maminka schopna uvařit, uklidit, postarat se kompletně o domácnost. V případě, že rodiče pracují oba, domácí práce by si měli rozdělit. Společenští lidé, návštěvy kulturních akcí. Nápomocni druhým, ostatně tak to učí i své potomky.

Zní to hezky, že? Kde jsou to časy, kdy to bylo běžné! Dnes nereálné, takže jsem si spíš jen zavzpomínala 🙂 Tohle smysl mělo, rodiče nám mnoho předali a my zase další generaci. Zaniká to a já se bojím, co horšího přijde…

Další odpovědi
paul1

Říká se, že rodina je základ státu. Ale existuje spousta rodin nekompletních, nebo nesezdaných, tedy dětí se rodí mimo manželství. U neúplných manželství je veliké procento žen, které žijí osaměle a starají se o děti, tedy starají se o jejich výchovu.
Smysl tradiční rodiny? Měl by být ve výchově dětí a ve starosti o to, aby vyrůstaly v dobrém prostředí. Myslím, že by se do této problematiky měly více zapojit školy.
Já tedy si moc nepamatuji, že by nás ve škole nějako vedli k rodičovství a nějak jsem to ustál (abych to neuřekl) a ty znalosti jsem získával postupně, ale bylo v tom hodně chyb z nezkušenosti, kterým by jsem se mohl náležitě poučen odborníkem, vyhnout

schranka

Tradiční rodina je tradiční manželství a vlastní děti. Muž a žena. Lidi z jednoho státu, stejného etnika. Zdá se mi, že tohle nemusí být nezbytné. Možná záleží na chápání a přístupu.
Posvátný svazek mezi mužem a ženou za účelem společného života, zplození a vychování dětí. Právní, církevní, náboženské a biologické naplnění života, potomstva, zachování toho života a rodu. Skoro v každém náboženství to je nebo byl posvátný svazek. Stvrzený, posvěcený rituálem, obřadem.
Rodina je základ státu v každém režimu. Jde o rozmnožování, soužití, výchovu a zajištění budoucích generací. I boudoucnosti samotné a celého státu. Protože děti jsou budoucnost a tím pádem každá nová generace. Tradiční rodina funguje tak jak má, jako lidi a podle náboženských a jiných tradicí.

Opakem jsou všechny ty homozvrhlosti, cokoli jiného, než heterosexuální manželský svazek a biologické děti. Ale nic proti adopci. Jen říkám, že tradiční rodina zahrnuje sezdaného muže s ženou a jim narozené děti. Manžel a manželka. Takže ani život na hromádce (nesezdaný heterosexuální pár) s dětmi není tradiční rodina.
Není to jen o heterosexualitě. Stejně jako LGBT problémy jsou tu i heterosexuální problémy, které pramení z téhož, co kult lgbt. I normální lidi a manželské páry trápí sobectví, vysoká rozvodovost, nevěra, promiskuita, neúcta, úbytek plodnosti a nemravnosti. To už pak taky není tradiční rodina. Dá se konstatovat, že celá moderní společnost má velké problémy. Tradiční rodina je silně narušena.

Pepa25

Nic jako „tradiční“ rodina neexistuje – jsou prostě rodiny (úplné, neúplné, velké, malé …). Role a smysl rodiny je nezastupitelná, protože děti potřebují lásku, výchovu a vzory pro život.

schranka

Snad to zahrnuje i funkční role v rodině, výdělečné rodiče, hlavu rodiny, otce, co se dokáže postarat o rodinu a zvládne práce kolem domu, žena zase některé domácí práce, zaopatřené děti. Asi by mezi mužem a ženou neměl být vysoký věkový rozdíl, alespoň co se týká ženy. Starší žena a mladý muž asi nebudou tradiční rodina a vlastní děti nejspíš mít nebudou. Tradičně se předpokládá, že mladá dívka nebo žena už bude sezdaná a bude s manželem zakládat rodinu. Především kvůli plodnosti.

paul1

Malvína a jirka F: mockrát díky za gratulaci. Hodně sil? Ani nevím, nějak i přes dlouhý čas to uteklo, ani nevím jak.

jirka F

Též ti Paule gratuluji k získání zlata muselo to stát hodně sil?

Malvína

Paule, gratuluji ke zlatu. Zaslouženě! 🙂