luckykubrt

Dokážeme si ubránit lithium před silnějšími národy?

Anebo budeme věčně méněcenný stát, který každý vykořisťuje?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nikdo nám lithium nebere a bránit jej před nikým nemusíme, nikdo nás nechce vykořisťovat. Vše je v rukou politiků a podnikatelské lobby. To je taky jediná věc, před kterou bychom se měli bránit.

Další odpovědi
ivzez

Vykořisťuje?

Lithium nám nikdo nebere, naši politici, které jsme si
svobodně zvolili, memorandum podepsali dobrovolně.

Američany už předběhli Australané…

da ny

Nejde jen o lithium. čechokanaďan pomáhá Australanům také s kobaltem......
„Kromě Cínovce, kde se může v ideálním případě po roce 2020 těžit a zpracovávat lithium, se rozbíhá i průzkum v oblasti Tisová na Sokolovsku. V místě, kde se do roku 1973 vytěžilo přes půl milionu tun mědi, teď těžaři mají mnohem větší zájem o kobalt a stříbro.“
http://archiv­.ihned.cz/c1-65883330-zacina-ceske-hledani-kobaltu
https://ekono­mika.idnes.cz/chy­tre-telefony-vzacne-kovy-tezba-nedostatek-foi-/eko-zahranicni.as­px?c=A170718_2339294_e­ko-zah

„Hra“ politiků pžed volbami („Pokračování zlodějny, která začala sametovým převratem“):
 http://www.par­lamentnilisty­.cz/profily/Kar­la-Marikova-111879/clanek/Po­kracovani-zlodejny-ktera-zacala-sametovym-prevratem-80293

Ano, a pokud nás někdo „okrádá“ nebo nehájí dostatečně naše zájmy, jsou to námi zvolení politici (viz. Kepler, ivzez).

Emefej

Starost o osud lithia je dojemná. Desítky let se hornina s jeho obsahem vyvážela na odval, byl to pouhý odpad při těžbě W. Veškerý W- koncentrát se vyvážel do CCCP, vadilo to tehdy někomu?

Klaproth

Dokážeme, stejně jako třeba uran.

ivzez

@Kepler:
„Daný uživatel již dnes obdržel maximální počet hodnocení.“

luckykubrt

Kepler: Aktuálně zatím ne, jen mám obavy z Američanů, kteří si brousí zuby na ruské bohatství. Aby jsme nepřišli potom na řadu my. ☹

ivzez

Vkládat lze vlastní obrázky, nebo obrázky,
u kterých k tomu dal souhlas jejich autor.
V tom případě by se měl uvádět i odkaz na zdroj.