Banshee

Dokáže zvíře vycítit jestli s ním má člověk zlé nebo dobré úmysly?

Nebo jestli rozpozná člověka, který nesnáší zvířata a člověka, který je miluje?

Nejlepší odpověď
Drap

Dokáže, ovšem k předešlým zážitkům a zkušenostem zvířete nelze dost často jeho úmysly odhadnout.

Další odpovědi
www

Jak které zvíře. Třeba psi to dokáží vycítit dobře, ovšem pokud mají špatné zkušenosti, jsou zpočátku nedůvěřiví ke každému. Jiná zvířata jsou takto nedůvěřivá vždy a ke všem.
Zkušenost

Berkl

Já si myslím, že zvíře to na 100% dokáže. Nejenom pes- ten je v tomhle špičkový odborník, ale i takový býk. Dělal jsem s nimi a nikdy jsem na ně nepoužil násilí. Byli to moji miláčkové a taky se tak ke mě chovali. Každé zvíře je vděčné za pohlazení a přátelský přístup. Váš vztah vycítí již z vašeho hlasu a taky potu. Pozor ale na jednu věc. Nelezte ke zvířeti kterého se bojíte, nebo mu nevěříte!!! To si z vás udělá „poddaného“ a nebo na vás zaútočí.
Další věc. Jako holka-žena, nechoďte ke zvířatům-samcům, v době, když máte „své dny“ a nikdy ne pod vlivem alkoholu. Vycítí i malé množství a fakt to nemají rádi.
Nevím, jestli jsem vám trochu poradil, ale je to moje letitá zkušenost, jak se chovat u zvířat. No a to jsem dělal od psů, přes dobytek, až po medvědy. :D A zatím žiji.
Prostě u zvířat slušnost, přátelství a vlídné slovo ještě zabírá. Na rozdíl od lidí.

briketka10

samozřejmě můj kocour se moc bojí souseda, pořád mu vyhrožuje, že ho zabije a vycítí odkud jde hrozba, myslím, že to pozná každé zvíře, cikáni taky věčně plaší na dvoře kočky a psy tak z nich taky mají strach..

anonym

Na rozdíl od lidí mají zvířata instinkty v pořádku. Takže: ano, zvíře dokáže vycítit, co ho od člověka čeká. Občas ví, že se blíží jeho konec a ještě svému pánovi olizuje ruce.

Damiana

Myslím, že ano, některá jsou pochopitelně citlivější. Ale říká se, že rasa a řezníka pozná zvíře na sto honů.
Btw, včera jsem v TV viděla Babicu, kterému vrazili do rukou živého zakrslého králíčka a pěkně se v těch jeho prackách vzpouzel. Já se začala třást hned, jakmile ten „umělec“ začal blábolit o vývaru z králičí hlavy…:-(