postcd

Dokáže průměrný praktický lékař navrátit čich?

tedy pokud přibližně od střední školy (více než 10 let) se mi zhoršil čich. uvědomuji si, že ho od té doby nemám příliš dobrý. Jako kdyby nějaké přechozené nevyléčené virové onemocnění. Když mi zjišťovali, proč mám chronickou rýmu tak našli snad jen zlatého stafylokoka a zjistili slabou alergii na roztoče. nepřijde mi že by ta alergie nezbytně souvisela se zhoršením čichu a stafylokok se podle mě po léčbě nejspíš vrátil

Nejlepší odpověď
Agneta

Tak když já vím, že*)…tak by to ten lékař měl vědět ještě lépe:D

*)ztráta „čehokoliv“ je vždy následkem něčeho, prober to proto s lékařem

Další odpovědi
lexx

Ne. Praktik je údržbář co umí všechno a nic. Pošle Tě ke specialistovi v tom případě ORL. Můžeš jít rovnou k němu.

marci1

Než navštívíte lékaře, zkuste užívat větší dávky zinku. Běžná denní potřeba je asi 20 mg, zvýšená potřeba při ztrátě čichu asi 50–100 mg. Předávkovat zinkem se nemůžete, vyloučí se z těla močí. Je to ověřené. 🙂

dudu

Velký vliv na čich má kouření. Přestal jsem zhruba před dvěma roky a poté se mně čich zlepšil tak, že se někdy až lekám. Markantní to třeba je, pokud procházím ve vlaku vagonem. Někdy opravdu hodně cítím jak „páchneme“ každý jinak.