bolak

Dokáže ocet rozpustit kosti?

Odpovědi
ALDC

Při velké množství ano dokáže.Ocet kost celou nerozpustí..... kost pouze změne.

kodl67

Záleží jaké kosti.Octový nálev např.vytvoří z naložených syrových ryb zavináče v kterých se kosti rozpustí.

Cenobita

Kost je složitá struktura, složitá hmota, jejíž hlavní složkou je uhličitan vápenatý, uhličitan hořečnatý, fosforečnany, kolagen a další chemie. V kyselině se rozpustí hlavně uhličitany, tedy kost změkne.