Hory123

Dokáže mi někdo pomoct?

Po prvé v životě jsem si sjednal brigádu, je to vykládání balíků- prostě se přenášejí celkem těžké věci. Mám za sebou dva dny a začalo mě bolet trochu břichu. Samozřejmě jsem se podíval na internet, co mě tak asi je a začal jsem se bát a v tu chvíli začalo břicho bolet ještě více. V noci jsem moc nemohl spát, ale to bylo asi tím vedrem… Mám v té brigádě dělat až do konce měsíce, takže mám strašný strach :( a odhlásit se mi z ní nechce, protože po dvou dnech by to byla ostuda :( Co mám dělat prosím! :(
Doplňuji:
mowla- tou smrtí si mě fakt uklidnila :(( jinak ty balíky(některé váží i 50 kg) beru třeba z výšky očí a pokládám je do úrovni kolen,tak jak je mám správně brát? Drap- jo, unavenej to jsem, hlavně když vstávám už ve 4 ráno
--- zapomněl jsem dodat, že jak jsem jel domu tak se mi asi na 5 minut udělalo tak blbě, že jsem se málem poblil.

Nejlepší odpověď
anonym

…„Samozřejmě jsem se podíval na internet, co mě tak asi je“…
Jo – takový samo-diagnostiky mají doktoři nejradši…
😁

  1. dodržuj pitný režim (pij spíš více), protože v horku a při námaze může snadno dojít k dehydrataci a ta se projeví i ´nabouraným´ zažíváním (v první fázi zácpa, následně průjem) – z toho tě taky může bolet břicho
  2. nauč se zvedat břemena – ne předkloněný, ale s rovnými zády, ze dřepu
  3. zkontroluj si, zda se ti na břiše nebo v tříslech neudělala ´bulka´ (to by mohlo znamenat kýlu) – pokud ano, neodkladně navštiv lékaře – sice nebezpečí není až tak akutní, ale uskřinutá (a několik dnů neřešená) může vést k závažným problémům až ke smrti

___
A pro příští brigádu předem posiluj – ať nejsi za ´máčku´.
😉
Doplňuji:
Pokud zvedáš balíky z výšky…, nepokládej je v předkolu, ale ve dřepu – abys měl pořád ´rovná´, nikoli ohnutá záda – tím omezíš možnost poškození páteře.
😉
A jestli ses ´po práci´ „málem poblil“ – to je také jeden z příznaků dehydratace – prostě více pij (nepřepiješ se, neboj).
😉
A – já su „on“ – a ta smrt by ti hrozila, kdybys případnou kýlu neřešil, nejde o bezprostřední nebezpečí.

Další odpovědi
Drap

Může to být také způsobeno jen únavou a cizím prostředím. Pokud to však bude přetrvávat , tak bych doporučoval návštěvu lékaře.

Děda Louda

Říká se tomu práce. Za pár let si zvykneš.

led

Laicky presilenie…
pri balíkov používaj takzvané 3-bodové uchytenie: 2 ruky+ hrudník (spodná časť) brucho (nad pásom) pri vystretom chrbáte (mierne dozadu na vyrovnanie rovnováhy). Chrbtica sa menej namáha, brucho pôsobí protitlak na ruky. Pri skladaní na nižšie položené miesto, pomalým podrepom s vystretým chrbtom položíš balík na úložnu plochu, stisk povolíš až po dotyku balíka s úložnou plochou. (takto aj slabá žena je schopná preniesť väčšiu váhu).hlavne na začiatok to nepreháňať s rýchlosťou podrepu. Medzi jednotlivými nakládkami občas precvič ohyby chrbtice. Nie kvantita, ale kvalita…
Ako tréning doporučujem občas nosiť „rodičovské nákupy z potravín“.

mosoj

No jak píšeš, děláš něco po prvé v životě. Při manuální práci to obyčejně bývá , že bolí celý člověk. Moc se prohlížíš. Počkej 14 dní.

abendsbrot23

Možná máš přetažené břišní svaly, z toho může být i na zvracení. Když na tohle nejsi zvyklý a najednou začneš nosit 50 kg břemena, tak se nediv. Tohle se mi párkrát stalo taky, že mi bylo zle z přetaženého břicha.