Rokio

Dokáže křesťanský Bůh odpustit i pokus o sebevraždu, pokud daná osoba k ní byla dohnána?

příklad: Zločinec někdo těžce zmrzačí a oběť se rozhodne ukončit svůj život, protože kvalita života oběti byla rapidně snížena. Sebevražda se ale nepovede, ale oběť si uvědomí kladné stránky života a rozhodne se v životě pokračovat.

jiný příklad: Těžce šikanovaný člověk se rozhodne spáchat neúspěšnou sebevraždu, ale pak se situace udobří a daná oběť pak vede spořádaný život.

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si, jak Bůh odpouští.

Chceš, aby ti byly odpuštěny tvé hříchy? Máš pocit viny, kterého nejsi schopen se zbavit? Odpuštění hříchů je na dosah, jestliže vložíš svou víru v Ježíše Krista jako svého Spasitele. Bůh neposlal svého Syna na svět, aby svět soudil, ale aby skrze něj byl svět spasen.“
Boží odpuštění si nemůžeš ničím zasloužit. Za Boží odpuštění nemůžeš zaplatit. Lze jej přijmout jedině vírou a skrze Boží milost a slitování. Chceš-li přijmout Ježíše Krista jako svého Spasitele a Boží odpuštění, je tu modlitba, kterou se můžeš modlit. Ale odříkání této ani jakékoliv jiné modlitby, tě nespasí. Jedině víra v Ježíše Krista ti může přinést odpuštění hříchů. Tato modlitba je jednoduchý způsob, jak vyjádřit svou víru v Boha a poděkovat Mu za darované odpuštění: „Bože, vím, že jsem zhřešil proti Tobě a zasluhuji potrestání. Ale Ježíš Kristus vzal na sebe trest, který jsem si zasloužil já, abych já skrze víru získal odpuštění. Odvracím se od všech svých hříchů a vkládám svou důvěru v Tebe, že mne spasíš. Děkuji Ti za Tvou úžasnou milost a odpuštění. Amen.“
https://www.got­questions.org/Ces­ky/Prijmout-Bozi-odpusteni.html

Bůh odpustí i sebevraždu.
„Pokud by byla sebevražda považovaná za „smrtelný hřích“, musela by proběhnout „vědomě, dobrovolně a s úmyslem postavit se proti Božímu řádu“. Což patrně u mnoha sebevrahů neplatí, tudíž nelze říci, že by sebevrah nemohl dosáhnout života u milosrdného Hospodina.
Štěstím i nadějí sebevrahů je, že se setkají tváří v tvář dobrému Bohu a budou se pak v jeho blízkosti moci sami rozhodnout pro něj, nebo proti němu…“

http://www.vi­ra.cz/Otazky/Se­bevrazda-prekazka-na-ceste-k-Bohu.html

Další odpovědi
Mc Merkurion

… křesťanský Bůh za peníze odpustí všechno >>> viz odpustky …

gecco

Tak ted už vymejšlíš howěziny…
___
Nikdo ´dostatečně´ věřící nemůže být dohnán k sebevraždě – není-li sebevražda součástí náboženského rituálu…

Drap

Ne neodpustí. Sebevražda je stále sebevražda. Žádné polehčující okolnosti nepočítá.

da ny

Přečti si všechny díly: „Hovory s Bohem“ (Neale Donald Walsch)
Zabývat se podobnými otázkami je patrně zcela zbytečné 🙂
Nikdo nikoho netrestá, peklo ani karma… vše je v člověku a jeho svobodné vůli, obavách a morálce.
Pokud chce člověk odejít, odejde (je několik způsobů), je to jeho věc. ;).