manon

Dokáže kočka chytit rybu plavající ve vodě?

Nebo jen vytáhnout nějakou plavající břichem nahoru u břehu nebo na břeh vyhozenou?
Doplňuji:
Upřesňuji – ptala jsem se fakt na kočku domácí. Může vylovit rybu třeba z kádě, z vany (akvária)? Nebo když dotáhne rybu, je potřeba ji kočce raději uzmout, protože to je pravděpodobně bůhvíjaká chcíplotina?

Nejlepší odpověď
briketka10

moje kočka chodila do sudu k bratrancovi na malé rybičky a byla tak šikovná, že si odšoupla i cihlu, aby se k nim dostala jenže je pak nesežrala všude se povalovaly mrtvolky a bylo jasné – kdo je pachatel a tak jsme se tomu společně smáli :))

Další odpovědi
ReHu

Určitě ano.
Má kočka chodila lovit sousedovi do kádě, kde měl malé rybky na návnadu.
Doplňuji:
A doplňuji, kočka není pes a chcíplotiny nejí.

Damiana

Viděla jsem kdysi na vlastní oči, jak u kamarádky doma kočka hrábla do malého, kulatého „akvárka“, chvíli hrabala packou, až zasekla drápem a ulovila rybku. Nemyslím, že to bylo z hladové nouze, ale spíš ze zábavy.
Kdyby dotáhla rybu – bude to chcíplotina v každém případě – „nakládala“ bych stejně jako přinesenou myší.
…ačkoli…kdysi jsem měla „problémek“ s kočkou a myší…:-)
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-neurazit-kocku

beer

Jak už bylo řečeno, dokáže.
Některé domácí kočky se vody vůbec nebojí, v přírodě existuje dokonce kočka rybářská, která se za rybou i potopí: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko%C4%8Dk­a_ryb%C3%A1%C5%99sk%C3%A1
Chodil jsem na ryby se svojí domácí kočkou a ta se běžně procházela ve vodě a rybky se snažila lovit. No a když jsem nějakou menší rybku zasekl, kočka valila ve vodě té rybě naproti a chtěla mi ji sebrat )) Rovněž přeplavat se mnou na druhou stranu ji nedělalo žádný problém.
Jo, kočky jsou zajímaví tvorové…

www

To víš, že ano!
Mrtvé si většinou nevšimne, ale živou, plavající při hladině uloví třeba ze břehu lehce. Měli jsme také kočky, které mám vytahaly kapry z nádoby na dvoře a okousaly jim ploutve 😁.

Zdroj: Zkušenost

Funna

TAHLE URČITĚ ANO http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko%C4%8Dk­a_ryb%C3%A1%C5%99sk%C3%A1
Doplňuji:
moje kočka (domácí) by určitě žádnou nevytáhla, protože se bojí vody, jak čert kříže 🙂

Tomas15

Ano vytáhne

baghira

Na mělčině ano. Kočka-potápěč mi připadá už trochu moc :)
(Bavíme se o kočce domácí, že?)

manon

www: Máš hezky vychytané zdroje :) Pokud někdo bude usilovat opravdu upřímně o zvednutí kvality odpovědí, je to inspirace – povinné vyplnění zdroje – alespoň takhle :)

manon

Zatím jsem zaznamenala Názor a Zkušenost – máš jich víc? Kromě uvedení internetového odkazu?

manon

Tomas15: Vytáhne chcíplou? Můžeš upřesnit?