Dokáže dron letět v úhlu 180 stupňů?

Nejlepší odpověď
Alesh

ano, dron dokáže letět rovně

Další odpovědi
led

Jednoducho napíšte cúvať
ano, viacvrtuľový dron (s horizontálnym vrtuľovým systémom ako helikoptera) dokáže sa pohybovať rôznymi smermi podobne ako vrtuľník
ale jestvujú aj drony tvarovo a konštrukčne pripomínajúce bezpilotné lietadlá a tie majú aj vlastnosti lietadiel, čo znamená ak chce cúvať (tj.letieť v uhle 180°), alebo letieť na stranu, musí sa otočiť do požadovaného smeru letu.

Kepler, dron (s horizontánou vrtuľou) môže letieť krátkodobo dole hlavou len pri prevracaní sa okolo svojej osi či už dopredným alebo bočným spôsobom

Kepler

Nepíšeš v úhlu kolem které osy. Může letět i vrtulema dolů (diferákem hore), ale řádově jen tak vteřinu.

mzm

Jako „hore břuchom“? Pokud je dron* „letadlo“ tak snad jo. Ale nevím proč by to dělal.
Pokud je dron vrtulník, tak ty RC to taky umí, ale zase nevím, proč by to dron dělal.

Jestli myslíte takové to létadlo, co je obvykle 4 vrtulové, tak ve formě dronu jsem takovou věc ještě neviděl. Ve formě „nedronu“ jsou dvě koncepce. Buď má stroj nastavitelné listy (např. Assault Reaper 500) nebo se vrtule zastaví a roztočí na druhou stranu (např. Graupner Alpha 300Q).

  • dron je podle mě věc schopná samostatného pohybu s jakousi vlastní inteligencí. Umí se přemístit z místa na místo, aniž by mu do pohybu obsluha zasahovala…

led

Dron v súčasnej podobe je lietajúci predmet pilotovaný na diaľku pozemným operátorom pomocou telekomunikačného zariadenia. Používa sa vo vojenskej oblasti na prieskumné, špionážne, vojenské účely a v civilnom sektore na vedecké, umelecké, športové a herné účely. Konštrukčne je tvorený buď na princípe vrtuľníka s horizontálnym vrtuľovým systémom alebo lietadla s vodorovným letom.
Okrem diaľkovej obsluhy može byť riadený aj programovým systémom – počítačom. Neprítomnosť človeka na palube umožňuje nižšie náklady na výrobu a prevádzkovanie dronu.
V oblasti sci-fi sa používa dron s vlastnou počítačovou inteligenciou zastupujúcou človeka – pilota.

mzm

Dron, aby byl dron je, podle mě, zařízení, které člově moc ovládat nemusí. Jinak by byl dron každé rc letadlo nebo dokonce autíčko, což si myslím, že není.
Je někde definice, co dron je a co ne?

Ještě si vzpomínám, že dronem byl označován cvičný letecký cíl, co se vytáhl jako větroň za letadlem, pak se pustil a vojáci do něj stříleli. Taky bez pilota, ale taky bez řízení. Takové větší házedlo… :)

led

„Dron (někdy také UAV z anglického Unmanned Aerial Vehicle) je bezpilotní letoun, zpravidla malých rozměrů. Bezpilotní letouny jsou řízené na dálku a používají se např. k průzkumům terénu nebo k útočným účelům.“ http://cojeto­.superia.cz/techni­ka/dron.php
Bezpilotní letadlo (někdy UAV z anglického Unmanned Aerial Vehicle nebo také dron z anglického drone) je letadlo bez posádky, které může být řízeno na dálku, nebo létat samostatně pomocí předprogramovaných letových plánů nebo pomocí složitějších dynamických autonomních systémů. Bezpilotní letadla se používají často v armádě k průzkumným i útočným letům. Používají se také k mnoha civilním úkolům, například k hašení požárů, policejnímu sledování nebo průzkumu terénu.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bezpilotn%C3%AD_le­tadlo
https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Dron