zjentek

Dokázali byste zemřít jen proto, abyste sami nezabili?

Třeba sklonit pušku před nepřátelským vojákem a nevystřelit z důvodu zachování jeho života. Anebo sklonit pušku před medvědem, pro podobný pohnutky.

(Třeba já bych to dokázal. Na malinkou chvíli bych byl zvědavý, co se stane, když neudělám, co je samozřejmé či automatické.)

Nejlepší odpověď
Daidal

Ne, zabil bych z důvodu zachování (svého) života, pud sebezáchovy. Pokud by mě medvěd nenapadl nebudu po něm hned střílet, i když by byl blízko. Ale kdyby se proti mně rozběhl…
Být ve válce a nezabít nepřátelského vojáka přímo při konflitku/útoku? To asi není moc chytré…a asi nic moc voják, když neplní svoje základní povinnosti. :D

Další odpovědi
Ametyst

Tohle dilema musí mít držitelka zbrojního průkazu a zbraně vyřešeno. Nesmí si nechat sebrat zbraň.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Pokud by medběd byl dostatečně blízko a rozběhl se proti tobě, střílet by už nemělo žádný smysl. Leda by se polekal, ale na to je lepší velikonoční řehtačka. (;

Daidal

Tak nemusí se nezbytně rozběhnout, ale napřáhnout atd… medvěd má celkem rakce a obří síli, ale zase tak rychle neběží, tak stejně nechápu, proč UŽ by nemělo smysl střílet. Když na něj míříš a vystřelíš, tak kulka „taky“ letí „docela“ rychle. ;)

zjentek

No… Problém je ten, že střelený medvěd neví, že je už prakticky mrtvý. A umíš si představit co dokáže takový medvěd v době, kdy neví že je už mrtvý? A to nemyslím jen nějakou kinetickou energii, když je zrovna rozběhanej! Myslím tím, že to zasažený zvíře tě dříve ubezduší, bo právě z toho výstřelu a zásahu je děsně vyděšený a to nechceš, potkat xsmrti vyděšenýho medvěda po smrtelným zásahu z flinty. To bys tam proti němu musel stát s RPGčkem a trefit jej zblízka do paly, abys možná, říkám MOŽNÁ tu situaci přežil. taky je třeba vzít v potaz Murphyho faktor smůly, kdy tě po výstzřelu z pancerfaustu zabije padající kus medvěda. A k té kynetické… Píšeš, že méďa zas tak rychle neběží. Tak nevím no… jestli je ti jeho 60km/h málo, tak před ním radši uteč! (; D; D;