Gestas

Dokázali byste si vážit prezidentského vyznamenání, které jste získali jen za podporu prezidenta ve volbách?

Dokázali byste si vážit prezidentského vyznamenání, které jste získali jen za podporu prezidenta ve volbách a ne za to, že jste něco dokázali?

Nejlepší odpověď
annas

Takové vyznamenání snad nemůže existovat, Jak může prezident vědět, že i když ho někdo podporoval, že mu dal hlas?

Mně se netýká …

Ale napadlo mě, že by toto vyznamenání mohl dostat ředitel TV Jaroslav Soukup, moderátor či spíš nemoderátor svých každodenním pořadů. Vymýšlí stále nové pořady . Takže podpora v pořadu Týden s prezidentem.

Stačí mně na Barrandov nakouknout na „osm vteřin a dost“ , když přepínám pořady.

„Jaromír Soukup v tichosti dělá z Barrandova špatnou televizi jednoho muže“

http://forum24­.cz/jaromir-soukup-v-tichosti-dela-z-barrandova-spatnou-televizi-jednoho-muze/

Další odpovědi
led

Prezident síce odovzdáva najvyššie vyznamenania, ale ocenených schvaľuje zvláštna komisia.
Pokiaľ by teoreticky vyznamenanie za vložený papier z hlasom, tak možno ste si všimli, že voľby sú anonymné. Doklady sa kontrolujú len z dôvodu oprávnenosti voliť a aby sa zamedzilo opakovaniu hlasovania toho istého voliča.

vážiť si vyznamenanie… pripomenuli ste mi príhodu z čias Brigád socialistickej práce (to tí mladší ani nepoznajú):
Veľká slávnosť v nemenovanom kultúrnom zariadení, jednotlivým BSP odovzdávali strieborné a zleté medaile a k tomu peňažný príspevok. Umelci vyšli na scénu prevzali ocenenie a poďakovali strane a ľudu, ako posledných zavolali BSP robotníckych profesií… Pri odovzdávaní ceny a peňazí, títo odmenení odmietli peniaze so slovami: „Robili sme len svoju prácu“. Len malý dodatok, z robotníkov ani jeden nebol členom KSČ. A to je skutočný príbeh z čias normalizácie. Myslím, že viac slov nie je treba.

Kepler

Asi bych se s tím moc nechlubil. Za takové skutky se ale prezidentská vyznamenání nedávají (aspoň doufám).

Drap

Žádný prezident by v takovém případě vyznamenání neudělil.. Nepotřebuji žádné vyznamenání, a to od nikoho.

Hlada

Tato situace je nemyslitelná. Nic takového se nikdy nestalo.