cappuccino

Dokázali byste si představit žít ve městě se 37 miliony lidí?

V Tokiu zije 37 milionu lidi! Nikde neni nikdo sam, vsude jsou mraky lidi kolem vas. Diky discipline vsechno funguje, hlavne doprava. Ale dokazete si predstavit, ze byste byli stastni na 9m2 za 600€?
Kdyz clovek neco takoveho vidi, tak si rika, jak se vlastne mame dobre!

Nejlepší odpověď
Pepa25

Pozor, těch 37 mil. lidí žije na ploše 13452 km2, což je více než Praha + Středočeský kraj. Hustotou zalidnění tokyjská megapole odpovídá Praze (2785 vs. 2691 lidí na kilometr čtvereční). Jen je prostě roztáhlá na 30× větší plochu …

Další odpovědi
zjentek

Dlouho jsem žil v Kalkatě, jsem s tím v pohodě 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

aliendrone

To jde asi o celou metropolitní oblast, možná o celou Kantó?
Tak či onak – Hongkong je teprve MASAKR, to v Japonsku neuvidíš! Ovšem disciplína Japíků je BEZ DISKUZÍ, doslova dechberoucí. Stejně jako jejich vlaky (JAK to dělají, že jezdí „přesně na čas“?), pořádek na ulicích nebo pramalá (klidně bych řekl nulová) „pouliční zlodějna“.

Jestli o asijských kulturách platí, že jsou odlišné od naší eurozápadní, tak v Japonsku OBZVLÁŠŤ, tudíž těžko relevantně srovnávat. Oni i tam „mají svoje“, typicky byrokracie. Např. ANO, znají a používají e-maily, ale BEZ PAPÍRU si tam ani neprdneš. Což je důvod, PROČ je tam i dnes běžný (vlastně NUTNÝ!) přístroj, který mnozí zdejší ani nepamatují a jmenuje se FAX! 😉

Z nápisů na kšeftech „Zde cizince neobsluhujeme!“ by naše havloidy ranila mrtvice, ovšem pokud to přežvýkneš, tak NEJLEPŠÍ zákaznický servis na světě, o tom žádná. 🙂

Krásná země, skromní a zdvořilí (a ČISTOTNÍ!) lidé [pokud uslyšíš nějaký „rozruch“, tak se bez koukání klidně vsaď 5:1, že to má na triku Američan!], ale žít TRVALE bych tam nechtěl. Přeci jen jsem „trochu expresivnější“ povaha. 😉

Baronmetr

Vždycky jak někdo začne mluvit v množném čísle, tak si myslím své. Jinak pro tvé info těch 9m2 za 600€ není za topení jako v některých městech ČR, ale za nájem včetně služeb a energií

anonym

Dobrý den, potřebujete hypoteční úvěr, úvěr na auto. máme nejlepší nabídku od paní KATERINY, je to spolehlivá věřitelka, naše služby jsou 100% garantovány. můžete mít půjčku od 30 000 Kč do 90 000 000 Kč s velmi nízkou úrokovou sazbou, pokud potřebujete půjčku naléhavě, pospěšte si a kontaktujte ji přímo.
E-mail: Skutovakaterina11@gmail.com

anonym

Dobrý den, potřebujete hypoteční úvěr, úvěr na auto. máme nejlepší nabídku od paní KATERINY, je to spolehlivá věřitelka, naše služby jsou 100% garantovány. můžete mít půjčku od 30 000 Kč do 90 000 000 Kč s velmi nízkou úrokovou sazbou, pokud potřebujete půjčku naléhavě, pospěšte si a kontaktujte ji přímo.
E-mail: Skutovakaterina11@gmail.com

Kajanek

Ono statistické info asi není tak důležité, spíš jde o realitu, jak se lidé v tom daném městě chovají, třeba srovnávat Tokyo s indickou Kalkatou nemá smysl. I menší město pod milión obyvatel v Indii/Indonésii bude oproti megalopolím peklo.:-P

cappuccino

Jeste nekolik zajimavosti:
Kdyz si chces jit zahrat tenis, musis se objednat nekolik mesicu dopredu a pak hrajes treba ve 14. patre v takove dratene kleci.
Auto ti neprodaji, dokud neprokazes, ze ho mas kde zaparkovat. Bezna graz je nekolikapatrova a taky neni levna.
U jidla musis srkat, jinak si hostitel mysli, ze ti nechutna.
Nekdy je opravdu zajimave, se dozvedet neco o zivote v jinych zemich.
@Baronmetr: ono ani tak nejde o tu sumu penez, jako spis o tu velikost bytu! Kreslo tam nedas, sedis na zemi. Na WC nemuzes zavrit dvere, postel mas patrovou a musis tam spat na sikmo. Evropan by se tam nevesel.