sabiness

Dokazali byste pouzit nůž nebo jakoukoliv zbraň v případě ohrožení života?

Nejlepší odpověď
led

Nie:
Proti autu nie.
Žiaľ otázka je príliš široká. Proti komu-čomu, akého života človeka-zvieraťa?

Ano:
Pre záchranu ľudského života ano, ak nie je iná možnosť.
O zákone o použití zbrane:
http://celechov­skyradek.blog­.idnes.cz/c/154492­/Zakon-vymezujici-pouziti-zbrane-pri-ochrane-zdravi-a-majetku.html

Další odpovědi
kapka

Myslím, že někoho /člověka/ zabít je hrozně těžký, těžší, než to vypadá ve filmu. Myslím, že bych to spíš nedokázala, spíš bych do poslední chvíle nevěřila, že mi o ten život opravdu jde. Těžko říct. Nebyla jsem v takové situaci. Asi bych ale neuměla někoho zapíchnout nebo zastřelit.
Nejspíš bych byla razantnější, kdybych bránila děti, prostě si to myslím.

terry

To budu vědět, až budu já nebo někdo jiný v ohrožení života.
Těžko odhadovat coby kdyby.

venkovan

Ano.

anonym

Jistě a jakoukoliv jinou účinnou zbraň která by byla v dané chvíli dostupná.

briketka10

ano, ale je otázka, jestli bych se ubránila..

Drap

Nedá se dost dobře odhadnout co by člověk dělal kdyby nastala nějaká krizová situace. To co si myslíme je jedna věc, skutečnost však někdy bývá jiná