Hufnágl

Dokázali byste popsat třeba modrou barvu někomu, kdo je od narození slepý?

Odpovědi
Schluker

Modra je svetlo o vlnove delce 430–500 nm. Jinak asi tezko popsat barvu. Zalezi take na tom, jestli je ten clovek slepy od narozeni, nebo ne.

marci1

Třeba mu vložím do ruky něco studeného. Zajímavé ovšem, je, že nevidomí, kteří nevidí od narození, poznají barvu hmatem. Asi mají hmat propojený se šestým smyslem. 🙂

RUdan HAuf

Modrá je barva kůže, když se nebo když Tě někdo bouchne, uhodí, ale nebolí.

elkon

Kdo je od narození slepý, nemá o barvách vůbec žádnou představu, takže to nemá smysl.

Kelt

Popsat barvu slepému je jako napsat notový záznam pro hluchého. I když Beethoven měl tzv kostní slyšení, že vibraci klavíru pomocí nějaké hůlky nějak registroval. Ale kdyby dotyčný měl znalosti kvantové fyziky, tak na základě fotoefektu s různými materiály, tak by mohl něco poznat.

zjentek

Elkon, jak tohle víš? Seš snad od narození slepý?