Akzeret

Dokázali byste pomoci diabetikovi při hypoglykemickém šo­ku?

Myslím, kdybyste byli třeba teď někde na ulici, před vámi stál diabetik a akorát by upadl do bezvědomí. Vím, vědět o cizím, že je diabetik, je vcelku nepravděpodobné (tedy pokud by nebyla vidět inzulinová pumpa nebo jste se s ním o tom akorát nebavili), ale ráda bych věděla, jak moc jste informovaní o diabetu a hypoglykémiích.
Prosím tedy bez dodatečného vyhledávání informací ;)

Nejlepší odpověď
beer

Jsem diabetik a pro tyto případy mám vždy při sobě cukr. Stačí také sladká limonáda džus, atd.
Více najdeš zde http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/medici­na/nemoci-lecba/hypogly­kemicky-sok-zachvat-priznaky-lecba-prvni-pomoc

Další odpovědi
anonym

Bez problému – pokud bych věděl, že jde o hypoglykemický šok…
Protože do bezvědomí může člověk upadnout i z mnoha dalších příčin.
😉
Každopádně – univerzální první pomoc není složitá, takže – ano.

Drap

Myslím že ano, sám jsem diabetik

honza19hk

jelikož jsem hasič tak ano,horší je poznat to, že jde přímo o hypoglykemic­ký šok.

Zbynas

Ne, bohužel tohle jsem zatím neměl šanci se naučit.

Nuk nuk

Musela bych vědět, že je to diabetik a že se jedná o hypoglykemický šok, pak samozřejmě ano.

da ny

Ano dokázala :)
Nejsem diabetik, ale vždy mám u sebe nějaký pytlíkový cuřík.