kapka

Dokázali by se lidi domluvit?

Už od začátku zdražení vajec se objevují zprávy /i v tisku/, že jsou vajíčka předražená zbytečně moc. Prý si na tom obchodníci pěkně mastí kapsy. Omezili jste od zdražení nákup vajec? Dokázali byste nákup omezit ještě víc? Na nějakou dobu samozřejmě. Myslíte, že by se lidi dokázali domluvit a třeba měsíc vejce opravdu nekupovat? Obchodníci by museli jít s cenou dolů. Rezervy na to mají, jen využívají situace. V Německu je to prý normální uvažování lidí. Předraženou věc prostě nekoupí a počkají, až obchodník zase zlevní. Bez ohledu na své bohatství. Mohli by si to dovolit koupit, ale prostě to nekoupí z principu. Češi to prý všeobecně nedělají, kupují dál a nechají si vše líbit. Byl o tom pořad v televizi, tam to přesně takto říkali. Pokud by vejce na čas přestali kupovat i bohatí a donutili by obchodníky zlevnit, pomohli by i těm chudším. Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Že to tak Němci dělají vím už delší dobu od kamarádky, která žije v Holandsku, tady si to nějak představit neumím. Jenže kolem zvýšené ceny vajec to vidím jako zbytečně nafouknutou bublinu, která zas brzy splaskne. Rozumný člověk přece nespotřebuje takové množství vajec, aby jejich momentální cena významně ohrozila domácí rozpočet. Klecový chov slepic mi připadá mimořádně zrůdný a zvětšení klecí považuji za rozumné i přes zvýšenou cenu vajec.

Další odpovědi
Kateřina16

Není to špatný nápad. Já bych se klidně přidala, ale myslím,že taková situace nikdy nenastane.

Damiana

V České republice? To si nedovedu představit – s náturou tuzemáků, kteří mají spíš radost, když někomu vyfouknou i pukavce před nosem – ti, že by měli brát ohledy na méně šťastného? Bylo by to krásné, ale je to utopie… Bohužel. ☹
Jsem přesvědčena, že vaječná bublina splaskne hodně rychle – s nástupem teplého počasí.

mojitek

Česká nátura je odlišná-podivně odlišná.Místo toho abysme se šprajcli a prostě nepodporovali tu nehoráznou zlodějnu,tak se řekne-no jo,to je tržní hospodářství..No pro mně to není to slavné tržní hospodářství-pro mně je to prachsprostá zlodějna,oni zkouší co všechno si českej člověk nechá líbit.Já rozhodně ne.Vejce si nekoupím,a když ano tak si zajedu do Dresdééénu,nakoupím o 50% levnější kosmetiku,o asi 30% levnější(a o 100% kvalitnější) jogurty,čokolády atd.a koupím při tý příležitosti i pár vajec.Už jenom z principu to nebudu kupovat tady.