jirka F

Dokazali byste, prosím vás, poznat tuto rostlinu?

Vím že tady byly už takové otázky ale každá rostlina byla jiná.

Nikoliv by jste, ale byste

Nejlepší odpověď
Drap

Na fotografii toho moc nevidím, ale domnívám se, že by to mohla být pupava bezlodyžná /možná i pupava obecná/ To se pozná až později. Později ve středu u pupavy bezlodyžné vyroste takový úbor s bílými kvítky po obvodě. Po odkvětu je po sloupání tento úbor jedlý. U pupavy obecné vyroste ve středu lodyha vysoká až 50 cm a na konci je podobný, menší/cca 4 cm/obdobný úbor. často zaměňována za bodlák.

Další odpovědi
Lamalam

Tipovala bych to na pupavu bezlodyžnou – http://www.bi­olib.cz/cz/ta­xon/id41472/

gecco

1. když fotíš (pro rozeznání) rostlinu, pak

  • vyfot ji zblízka i zdáli
  • v detailu vyfot list – shora i ze strany, makro
  • pokud je, stejně vyfot i květ
  • v textu dopln biotop (kde to roste)

___
Tohle opradu vypadá jako Pupava bezlodyžná, ale taky jako kobereček nebo houba\ plísen na kravinci…
😉

dr.luha

Může to být ostropestřec mariánský.

Kepler

Chtělo by to nějaký slovní popis, ta fotka není moc zřetelná. Zkusím tipnout: přízemní růžice listů pcháče osetu. Uvidíš co z toho vyroste. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pch%C3%A1%C4%8D_rol­n%C3%AD

bolak

A není to ta kytka, která když na to načůráš, tak se to otevře?

Každopádně radši bych se zeptal tady > https://www.fa­cebook.com/grou­ps/1651060578459173/?fre­f=ts a do tý doby bych to nejed.

Klaproth

Nevalná fotografie. Také bych tipoval pupavu.

gecco

Keplere – promin, včil jsem tě opalcoval nedopatřením…
😉
Na druhou stranu – tvých, mnou neoceněných odpovědí (i když bych je ocenit chtěl), je tu spousta… Tak se to srovná… trochu…
😉

Kepler

Já už jsem mezitím změnil názor, asi to fakt bude ta pupava. To nic, to se ztratí, někdy mám pocit, že se tady palečkují především nesprávné odpovědi, jako ta s tou mědí…:-)