Dokázali byste mi sem vypsat denní jídelníček, který by měl dohromady kalorický příjem 2518 kcal/10540 kJ?

Snídaně,svači­na,oběd,svači­na,večeře,veče­ře2(něco před spaním) – rozdělit do 6 jídel na den.

napsat název suroviny či potraviny, počet bílkovin na 100 gramů – sacharidů na 100 gramů – tuků na 100 gramů – počet kalorií na 100 gramů.

Kdo to zvládne? 😉

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najdete jídelníček na poloviční poče kJ, takže zkuste si brát větší porce a bude to podle vašeho požadavku.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:FrjeK­bMsXiUJ:www.fit­mami.cz/compo­nent/k2/downlo­ad/67_e2cdfc88ed­f660dc474d5ed9ef­cb508e+&cd=6&hl=cs&ct=cl­nk&gl=cz&clien­t=firefox-b

Zde najdete rady, jak zvýšit počet kcal či kJ, takže klidně může vyjít z uvedeného jídelníčku.

"Nejúčinnější způsob, jak zvýšit hmotnost, je dlouhodobé zvýšení energie čili konzumace větších porcí, stačí o 20 až 30 procent více jídla, než jste byli dosud zvyklí. Důležité je jíst pravidelně a nevynechávat jídla.

Dalšími tipy může být snědení jedné svačiny navíc, například ještě večer, při hlavních jídlech jíst větší porce, dávat si větší přílohu. Pomáhá také vybírat si potraviny, které jsou hustší co do konzistence, vejde se tak do žaludku jídla více s méně nepříjemnými pocity.
Základním cílem by mělo být uspokojení potřeb sacharidů a bílkovin, nad limit pak berte energii z tuků a cukrů. Tuky jsou nejkoncentrovanější forma energie. Ale pozor, nevybírejte si potraviny obsahující tuky škodící zdraví, není řešením jíst tučné sýry, smažené výrobky, fastfood nebo dortíky. Snažte se vybírat zdravé zdroje tuků – vlašské ořechy, mandle, olivový olej, olejnaté ryby, jako jsou losos nebo sardinky." atd.

https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/224666-nekolik-tipu-jak-ztloustnout.html