zjentek

Dokázal by zde někdo popsat, jak „voní“ kyselina máselná?

Já to nevím. Děkuji. (;

Nejlepší odpověď
marci1

Zápach hniloby, zvratek a tlející mršiny. Otřesné. Nelze popsat, dokud to člověk nezažil. Fuuuuj! ☹

Další odpovědi
Kepler

Kyselina máselná je obsažena ve žluklém másle, parmezánu, zvratcích a potu; má nepříjemný zápach a ostrou chuť se sladkým „ocasem“ (wiki). Fakt je to pecka na zvracení. Shnilá vejce jsou proti tomu Channel No 5.

Arne1

Když jsem ještě chodil do školy, tak nám učitelka v chemii jednou donesla zapečetěnou lahvičku, ve které byla druhá zapečetěná lahvička – a dala nám čichnout. I přes ty uzávěry to strašně smrdělo.

Emefej

Jak jen to popsat vědecky? Už vím – smrdí to jako měsíc neprané poblité ponožky!
Osobně bych jí zařadil asi na páté místo v největších smradech, které jsem v laborce potkal.