jjj123456789

Dokázal by si někdo na přelomu 60. a 70 let představit,

že se v roce 2014 nebude létat na měsc a nebudou létat civilní nadzvuková letadla?

Nejlepší odpověď
arygnoc

vtedy si ani nikto nevedel predstaviť, že americkí astronauti budú lietať do kozmu na sojuzoch.

bola to doba plná ideálov a predstáv, že peňazí je vždy dosť i na vedu.
čas tie ideály vyliečil, prachy sú dôležitejšie.

;-Q

Další odpovědi
gecco

Pokud jde o „civilní nadzvuková letadla“ nevím, ale myslím, že zasvěcení věděli, jak zatraceně drahý mají provoz (tedy mizernou rentabilitu)…
Ale pokud jde o lety na Měsíc (apod.) – to zasvěcení věděli určitě – technologický pokrok, který by byl potřeba ke smysluplným*) letům na Měsíc prostě nebyl (a není) otázkou ´pár let´.
___
*) není problém dneska na Měsíc ´hupsnout´ – ale co z toho?
😉

klumprt

A co teprv ty věci, co se dějou! Myslím internet a tak…

klob1

Proč by si nedokázal, když si to dokázali už předstvit v roce 1863?
A do kosmu se létalo už mnohem dříve. To někteří lidé si myslí, že to bylo až od 3. listopadu 1957 pes Lajka v lodi Sputnik 2. První let člověka do vesmíru se uskutečnil 12. dubna 1961, kdy Jurij Gagarin obletěl v kosmické lodi Vostok 1 Zemi a úspěšně přistál.
Jenže, tam se létalo dávno předtím, to až v našem čase se datuje tyto začátky. A to také vysvětluje, proč mohli o tom psát a proč se mohlo najít obrazců znázorňujících let na jiné planety. Kdyby tam nebyli, tak by to nikdo nevykoumal, že to existuje.
To samé jako, když spolužák, který se zabýval výpočetní technikou už v tu dobu a to teprve začínali 8 bit počítače kde nahrávka byla kazeta a systém se nahrával. pak přišly 5,25" diskety. Tak říkal mi, že to je prd, že bude na počítači TV a vše možné a budou maličké destičky na které se uloží mnoho dat. Hele v tu dobu ještě kolem nikdo ani neměl ponětí o nějaké 3,5" disketě nebo CD, pak DVD a tím vším. Když přišly 3,5" diskety tak už mluvil o Internetu, my tehdy na něho čučeli jak péra z gauče. Největší legrace byla, že my dlabali Intel 386, procesor a on fakticky doma měl Imtermet jenže ta cena? To se jen oči kouleli. To by si ani moc lidí nedovolilo. Oni totiž ani moc enbyli mobilní telefony natož tohle. A to samé bylo s nějakým infra ovládáním počítače PC. My začínali 4 rychlostí CD, jen čtzení, žádný zápis a hošánek jel už takto vyvinutý.
A jsme právě u toho, kdo by tehdy řekl, že něco takového skutečně bude existovat. A jak on to mohl tehdy vědět, když nic nebylo? A jakto, že všechno měl moc brzy? Když ani známý technici v oboru to neznali a, že měli informace ze západu?