mosoj

Tělo glukózu potřebuje. Mozek je vyživován jedině glukózou !! Nedostatek glukózy vede k hypoglykemickému šoku, kdy je z činnosti téměř vyřazen mozek.
Z hypoglykemického šoku se člověk bez cizí pomoci není schopen dostat !!

Nevím jak to myslíš. Příjem sacharidů tělo nepotřebuje, glukózu si vyrobí i ze škrobů a tuků. Nějakou dobu stačí tělo glukózou zásobovat játra.

Další odpovědi
Drap

Delší čas ne.

marci1

Ne. Snad jen krátkodobě.
„Při nedostatku sacharidů dochází k odbourávání tukových zásob, čehož využívají některé redukční diety. Pokud je však příjem sacharidů extrémně nízký, dochází i k úbytku svalové hmoty, překyselení organismu a negativnímu ovlivnění psychiky. Naopak nadměrný přívod sacharidů vede k hromadění energie do tukových zásob i tehdy, je-li tuku ve stravě poměrně málo.“ ☹
http://www.vy­zivaspol.cz/en­cyklopedie-vyzivy-s-hesla/sachari­dy.html