Shef

Dokázal by moderní voják v pěstním souboji obstát proti starodávným válečníkům?

Tahle otázka mě napadla,když jsem se jen tak bavil se známým,jestli by dnešní moderní voják,co se výcviku týče dokázal obstát v souboji muž proti muži (bez brnění a beze zbraně)takovým válečníkům jako byl Sparťan,Viking nebo Samuraj.
Co myslíte? měl by šanci nebo ne?

Nejlepší odpověď
gecco

Takove cobykdybovani nemá praktický význam, ale logicky vzato jsou dnešní lidé fyzicky mnohem lépe disponovaní, než byli před pár sty či tisíci lety – tedy i ti vojáci jsou dneska vyšší a lépe osvalení…

Další odpovědi
Drap

Nelze odpovědět. Některý asi ano, některý ne.

Tali Vael

Myslím že by nedokázali,dnešní vojáci zvládnou možná teroristy nebo jiné vojáky,ale pěstní souboj proti Spartskému vojákovi? Trénovaný už od dětství,neuvě­řitelná výdrž,žádný strach a což takový Viking – valečník který nažene kdekomu strach,jejich pověst nebyla pro nic za nic :D
Takže ne myslím že by nedokázali obstát,leda že by to byl nějaký mistr bojového umění :)

lexx

český profesionální žoldák co slouží za špinavé peníze, myslí na děvky, chlast a drogy…neobstál, vzal by roha před první ranou

Lamalam

Moderní voják by se do pěstního souboje nepouštěl. Prostě by toho gladiátora odprásknul na 100 metrů.

Psychotic

S největší pravděpodobností. Důvody:

  1. Fyzické proporce: díky lepší výživě jsme dnes vyšší a (někteří z nás) svalnatější, než bylo možné v minulosti bez znalostí o nutričních vlastnostech jídla, občasném hladovění atd.
  2. Chemie: Třeba armáda USA dodnes používá k vylepšování schopností amfetaminy nebo benzodiazepiny a intenzivně se testují nové bojové drogy jako modafinil nebo rivastigmin. A to nemluvíme o steroidech a anorektikách, které se mezi vojáky běžně polo-legálně používají. Sparťan nebo Viking k ničemu takovému přístup neměl.
  3. Výcvik: Díky globalizaci mají vojáci přístup k nejlepším trenérům a efektivním tréninkovým programům. V antice by musel voják cestovat přes půl světa za dobrým trenérem.
  4. Bojová umění: Uznejme, že vojenské krav maga je lepší a efektivnější než jakékoli bojové umění používané v historii.

Jediné, co hraje pro starověkého válečníka jsou asi větší zkušenosti s bojem zblízka, ale… nesázel bych na ně.

Emefej

Pokud by voják pocházel z jednotky STS Chvojkovice Brod, tak porazí každého.

ivzez

S největší pravděpodobností neobstál.
Nemá-li odpovídající výcvik od dětství,
několikatýdenní „kurz“ to nespasí.