Lukynxd

Dokázal by mi to někdo jednoduše v pár větách vysvětlit?

Jak mám napsat u tohoto příkladu interval či množinu?
Dobrý den, v matematice mám příklad, který mi vyšel, ale nevím, jak ho zapsat jako interval či jako množina a jak přesně. Výsledek =
x je menší než sedm pětin

Chtějí to vyjádřit v definičním oboru přirozených N čísel. Děkuji p.s. někde jsem totiž zaslechl, že u přirozených N čísel interval není, že se píše přímo, jaké prvky do množiny patří

Odpovědi
Justin1

Vyznač si na číselné ose číslo sedm pětin, kus množiny všech reálných čísel menších než sedm pětin a kus množiny všech přirozených čísel. Hledej průnik těch dvou množin.

Pepa25

Přirozená čísla tvoří množinu čísel s určitými vlatnostmi. Stačí vědět s jakými a úkol bude vmžiku vyřešen 🙂

orwell

Taky bys mohl mrknout do pošty, pokud by tě to napadlo 🙂

Dochy

hmmm… tak interval není, jo??? Už vidím, jak zapisuješ všechny prvky množiny přirozených čísel menších než 8 245 874 147 4­52 894.

Nicméně vzhledem k počtu možných řešení má zápis ve formě množiny rozhodně smysl. Interval ale lze použít také (i když poněkud… triviální).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.