Zázvor

Dokázal by mi někdo vysvětlit, co je hodinový úhel?

Nejlepší odpověď
panenka

Hodinový úhel -Fázový posun mezi napětími, stejně označených svorek, primárního a sekundárního vinutí transformátoru.

Další odpovědi
Michal Kole

myslíte ve fyzice – elektrotechnika – 3 fázová soustava ?

Jedná se o úhel v jakém jsou natočeny cívky. Je 120 °

tom004

Hodinový úhel se používá např.v astrono­mii,ale také v elektrotechnice a ..... Tento úhel u obou vyjadřuje něco jiného.Podívejte se na Vikipedii,určitě tam najdete odpovědi.

sonip

Udává se obvykle v hodinách s hodnotami od 0 do 24, takže 1 hodina odpovídá úhlu 15°, jeden stupeň odpovídá 4 minutám.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ho­dinov%C3%BD_%C­3%BAhel

Zázvor

myslíte ve fyzice – elektrotechnika – 3 fázová soustava ?

Jedná se o úhel v jakém jsou natočeny cívky. Je 120 °........... Tím si nejsem jist. Hodinový úhel se používa u transformatoru ne??? to co mi řikate stim nema co společného si myslím. nebo se pletu?