zjentek

Dokázal by mi někdo laicky a triviálně vysvětlit, na čem vlastně tento student vydělal?

Nechápu to, potřeboval bych „polopatě“>>>https:­//www.novinky­.cz/koktejl/cla­nek/pet-let-se-pravidelne-fotil-ted-student-vydelal-miliony-diky-nft-40384522

Nejlepší odpověď
cpt. Obvious

Zjednodušeně. Prodával vlastní fotky, každou jen jednou. Časem se kolem nich vytvořila obrovská komunita lidí, kteří jim dali nějakou hodnotu. Tím se z toho stala de facto nová měna, se kterou se pak samozřejmě dá spekulovat. Svou hodnotou lákala čím dál víc lidí, čímž se zvětšovala komunita okolo toho a tím zase rostla její hodnota. A pořád dokola.

Přirovnal bych to k poštovním známkám, pro mladší ročníky třeba ke kartičkám pokémonů nebo fotbalistů.

zjentek

Mr. Obvious tak počkat, tohle si musím ujasnit. Takže „Tím se z toho stala de facto nová měna“ chápu jako ROSTE SBĚRATELSKÁ HODNOTA. Chápu správně?

A druhá věc- takže pokud nabídnu nějaký svý díla/fotky tam kde ten klučina, tak mě de fakto může potkat TO SAMÝ? (Samozřejmě dílo nějak „ozvláštním“.)