Jimi Gilmour

Dokazal by človek nejakym zazrakom prežit, keby mu transplantujú zvieracie srdce?

Odpovědi
marci1

Možná to jednou bude možné. Zkoušely se transplantace s opičím srdcem.
Vůbec poprvé se operace transplantace opičího srdce uskutečnila v USA, kde profesor J. D. Hardy transplantoval 23. ledna 1964 srdce šimpanzího samce 68letému Boydu Rusbovi, v němž sice srdeční sval ožil, ale tepal pouze dvě hodiny, protože byl malý, nestačil přečerpávat veškerou krev Rushova cévního systému a udržet tak jeho krevní oběh.
Také profesor Barnard zaznamenal i neúspěchy, a to při tzv. xenotransplantaci (xenotransplantace je terapeutický zákrok, kdy se nefunkční tkáň nebo orgán příjemce nahradí zdravým odpovídajícím orgánem či tkání od jedince jiného živočišného druhu než je příjemce., tedy při přenosu jiných orgánů než lidských), kdy se marně pokoušel zachránit několik dětí pomocí opičího srdce.
http://www.se­niortip.cz/?&mo­dule=article&u­niqid_article=fe­e39f8e9dea419f2a­ce725884688841
🙂

Edison

Nějakým zázrakem? Určitě. Bez zázraku to možná půjde jednou taky.