Complex

Dokud člověk vykašlává hlen, tak je třeba se soustavně odhleňovat, jinak se kašle nezbaví?

Nejlepší odpověď
annas

Existuje vlhký a suchý kašel.
https://www.vic­ks.cz/cs-cz/centrum-p%C3%A9%C4%8De-vicks/lecba-a-uleva-od-priznaku-chripky-a-nachlazen%C3%AD/su­chy-kasel-a-vlhky-kasel

Kašel pomůže, ale neodstraňuje příčinu zahlenění.

"!Zahlenění může mít původ překvapivě ve špatné stravě. Jíte zkrátka potraviny, které vašemu tělu nedělají dobře. „Tvorba hlenu je z hlediska čínské medicíny stav, kdy se v těle nahromadí nadměrná vlhkost a horkost z jídla,“ uvádí terapeutka čínské medicíny

V čem to vadí? Terapeutka uvádí, že hleny blokují dráhu sleziny, která produkuje protilátky. „Hodně lidí má dnes slezinu oslabenou, a to má pak vliv na rozvoj zdravotních obtíží, jako je třeba kašel, rýma, slzení očí, ale třeba i časté nachlazení,“ dodává odbornice.

Odpověď hledejte na svém jídelním stole: přemíra cukru, bílé mouky – tedy pečiva, těstovin, pizzy – mléka a mléčných výrobků, smaženého a tučného, alkoholu, kávy, z ovoce pak třeba banány či brambory. „Chcete-li být tedy fit, na nějaký čas tyto výrobky vyřaďte zcela, později je omezujte,“ radí výživová poradkyně.!

Výborné účinky k rozpuštění hlenu mají cibule, česnek, křen – kašička z křenu s trochou citronové šťávy – citrusy a pití jablečného octa,“ radí Iva Veselá a dodává, že můžete preventivně pít i minerální vodu Vincentku, která díky obsahu minerálních látek čistí trávicí trakt i dýchací cesty. „Dále je velmi vhodná šalvěj: čaje, tinktura nebo odvar ke kloktání,“ doplňuje odbornice.."

https://www.pro­zeny.cz/clanek/ma­te-kasel-a-rymu-vubec-nemusite-byt-nemocni-16658

Nejen na posílení sleziny pomáhá svízelový čaj nebo tinktura .

Co se o této bylině píše v Herbáři.
http://herbar­.milota.com/ros­tlina/svizel-nat-50g