sisssane

Dá se zvládnout časté dojíždění z Prahy do Plzně na VŠ?

Rád bych se zeptal zda se dá zvládnout časté dojíždění z Prahy do Plzně na VŠ. Jak dlouho bude trvat cesta? Chtěl bych jezdit autobusem, jelikož cesta tam stojí 80 Kč a autem by ta cesta vyšla podstatně dráž. Na Zličín odkud jede autobus to mám tak půl hodiny, ale pak dále nevím jak dlouho ta cesta trvá. A ještě bych se chtěl zeptat kolikrát týdně musím chodit na VŠ, když bych měl prezenční studium – denní studium. Něco jsem také zaslechl, že se dá rozvrh sestavit podle potřeby, ale nějak se v tom moc nevyznám ani nevím kolik je tam hodin za týden.....
Zde je odkaz na univerzitu: http://fek.zcu­.cz/static/ucha­zec.php chci dát přihlášku do druhého kola na obor: Systémy projektového řízení

Nejlepší odpověď
gecco

No nevím, studium VŠ předpokládá jistou míru samostatnosti…
😉
www.idos.cz – http://jizdni­rady.idnes.cz/dra­ha/?p=ux21XR1dAM­NitaTqtfqIG3PUS­PCY:Hx7FxyhFCzKJ3OJ­b4Z4fTrGtCzYot­nd7tad7ykoiSDldZu­A16sutLH1CzHTFpRma­l82fhvehdLUCvhFqpaZ­ZLtr:cN54T7:Wptx1vCQXNEV­v7o- , cesta Praha ↔ Plzeň trvá hodinu…
Rozvrh, jak píšeš, sestává z přednášek a cvičení (první bývá nepovinné, leč vhodné, druhé povinné) – co a jak vyžaduje ti sdělí pedagog vždycky na začátku semestru.

Doplňuji:
Jen dodám, že málokterý vysokoškolák studoval ve městě, v němž bydlel a i hodinové dojíždění by mnozí pokládali za velmi pohodlné – je to běžné…
A – jen na okraj – mnozí pražáci dojíždí do práce třeba i přes hodinu denně tam a tutéž dobu zpět.
😉

Další odpovědi
lexx

je to přibližne 100 km a to je celkem dost, jezdil jsem denně na vejšku vlakem 40 km + místní doprava a bylo to náročný v prvních ročnících když cvika končila v 16 nebo 18.30h, ale tenkrát bylo jízdné pro študáky levné, spíš uvažuj o nějakém podnájmu v tý Praze ušetříš mnoho času