Klára K.

Dojímání se při filmech

Čím to je, že se dojímám při filmech, které nikomu jinému nepřijdou dojemné, a naopak se nedojimám při filmech, při kterých se dojímají ostatní?

Odpovědi
marci1

Každého dojme něco jiného. Dám příklad : třeba Ty máš ráda zvířata, tak Tě samozřejmě více dojme film, ve kterém se děje něco smutného zvířeti. Někdo má rád filmy o indiánech, tak se dojme při smutném obrazu z filmu. Jiného zase dojmou romantické filmy o lásce ( když na ni třeba čeká ), telenovely o lásce, dalšího film, ve kterém má hlavní hrdina rakovinu ( pokud má třeba někoho známého, kdo má tuto nemoc ). 🙂

Kelt

Každý režisér se snaží udělat film tak, aby při určité scéně se diváci smáli, při jiné aby se báli, aby plakali, atd. Tím je dostane do určité nálady a nabídne jim určitý podnět a diváci podle toho reagují. Na tom je založena podstata reklamy. Jenomže všichni nemusí reagovat stejně na stejné podněty. Osvětlení, pohyb postav, zvukové efekty, to všechno vytváří určitý dojem a záleží, co na tebe působí nejvíce. Například hlavní hrdina má bojovat s úhlavním nepřítelem a ukazují napřed hrdinu a pak nepřítele, tak to na mnoho lidí působí jinak,než když je to pořadí opačné , tedy napřed nepřítel a pak hrdina. Ale nemusíš se proto trápit. Taky se Ti třeba namusí líbit nějaká hudba, co většině lidí, nemusí ti všechno chutnat co jiným, atd. Nezapomeň, že jsi jedinečná osobnost.