Kryšpín

Dojde v obci ke změně místního klima či nikoliv?

Navštívil jsem příbuzné v malé vísce která je v údolí po stranách 50–100 metrů svah, víska dlouhá 3 km od východu k západu, nadm. výš. 400 m zhruba stejná , asi polovina domácností z třístovky domků topí uhlím a rovněž není kanalizace. Úpravy potoka, vykáceno podél 600 stromů ve stáří 50–80 let, převážně mléčný javor, jasan, olše, smrk ztepilý. V místní knajpě jsem vyslechl rozepři, část štamgastů měla názor nic se nezmění, část mírně bude horší a část že se zlepší

Nejlepší odpověď
Kepler

Podle mého názoru se mikroklima změní už tím, že vykáceli 600 stromů, což není málo. Zmizí stinná místa, vítr si bude volně funět, vzduch nebude ochlazován, zvýší se prašnost atd. Vegetace a hlavně stromy mají velký vliv. Toho mudrce, co povolil to kácení, bych pověsil za koule do průvanu!

Další odpovědi
Drap

Dojde ke změně klimatu. Klima se mění neustále a nemusejí být takové razantní zásahy.. Otázkou je jen, jak moc se změní a kterým směre?