allayne

Dohoda o provedení práce

Dotaz, už jsem z toho tak zblblá, že už nevím:-D

Mohu mít během roku uzavřených př. xxx dohod s xxx zaměstnavateli? U jednoho zaměstnavatele může být DPP max na 150 hodin za rok, u druhého zase může být 150 hodin za rok a tak. Je to správně? Mohu prostě uzavřít x dohod, kdy jeden zaměstnavatel má nárok jen na 150hodin odpracovaných mnou?

Nejlepší odpověď
standa

…ještě bych doplnil správnou odpověď mosoje o info, že pokud byste měla u jednoho zaměstnavatele během jednoho roku více dohod o provedení práce a třeba i na různé práce, tak v tomto případě platí limit 150 hod. na všechny tyto dohody společně.

Další odpovědi
mosoj

Při dodržení uvedených podmínek zcela určitě můžete .

1popelka1

Otázka je už uzavřená, tak píšu do diskuze. Ano, můžete pracovat u více zaměstnavatelů a u každého 150 hodin.
Ještě bych doplnila, že DPP se vám NEzapočítává pro sociální účely – např. pro podporu v nezaměstnanosti.

mosoj

Můžete pracovat určitě u každého zaměstnavatele 150 hod. Hodiny se nesčítají.
Dokonce pokud u stejného zaměstnavatele odpracujete 150 hod při jedné pracovní činnosti a uzavřete dohodu na jinou pracovní činnost, můžete pracovat dalších 150 hod u stejného zaměstnavatele.

standa

Mosoji, pokud pod pojmem „pracovní činnost“ máte stále na mysli činnost v rámci Dohody o provedení práce, tak si dovolím upozornit na ustanovení § 75 zákoníku práce, které zní:

"Rozsah práce, na který se dohoda o provedení práce uzavírá, nesmí být větší než 150 hodin v kalendářním roce. Do rozsahu práce se započítává také doba práce konaná zaměstnancem pro zaměstnavatele v témže kalendářním roce NA ZÁKLADĚ JINÉ DOHODY o provedení práce.

mosoj

Standa, mrknu na to jestli se něco nezměnilo.
Musím počkat až přijde žena ta do toho dělá celý život. Ale já jsem to měl tak jak píši.

mosoj

1popelka1 má pravdu. Buhužel ji nemohu dát palec.

1popelka1

Nějak nechápu, proč otázku tak brzo uzamkli? Ale za palec díky 🙂

standa

uzamkla ji sama pisatelka dotazu (možná nevědomky), při kliknutí vybrat nejlepší odpověď 🙂

1popelka1

A já si myslela, že tohle dělá admin… zase jsem o něco chytřejší 🙂