Avatar uživatele
allayne

Dohoda o provedení práce

Dotaz, už jsem z toho tak zblblá, že už nevím:-D

Mohu mít během roku uzavřených př. xxx dohod s xxx zaměstnavateli? U jednoho zaměstnavatele může být DPP max na 150 hodin za rok, u druhého zase může být 150 hodin za rok a tak. Je to správně? Mohu prostě uzavřít x dohod, kdy jeden zaměstnavatel má nárok jen na 150hodin odpracovaných mnou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5042 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

…ještě bych doplnil správnou odpověď mosoje o info, že pokud byste měla u jednoho zaměstnavatele během jednoho roku více dohod o provedení práce a třeba i na různé práce, tak v tomto případě platí limit 150 hod. na všechny tyto dohody společně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Při dodržení uvedených podmínek zcela určitě můžete .

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

Otázka je už uzavřená, tak píšu do diskuze. Ano, můžete pracovat u více zaměstnavatelů a u každého 150 hodin.
Ještě bych doplnila, že DPP se vám NEzapočítává pro sociální účely – např. pro podporu v nezaměstnanosti.

před 5042 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Můžete pracovat určitě u každého zaměstnavatele 150 hod. Hodiny se nesčítají.
Dokonce pokud u stejného zaměstnavatele odpracujete 150 hod při jedné pracovní činnosti a uzavřete dohodu na jinou pracovní činnost, můžete pracovat dalších 150 hod u stejného zaměstnavatele.

před 5042 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

Mosoji, pokud pod pojmem „pracovní činnost“ máte stále na mysli činnost v rámci Dohody o provedení práce, tak si dovolím upozornit na ustanovení § 75 zákoníku práce, které zní:

"Rozsah práce, na který se dohoda o provedení práce uzavírá, nesmí být větší než 150 hodin v kalendářním roce. Do rozsahu práce se započítává také doba práce konaná zaměstnancem pro zaměstnavatele v témže kalendářním roce NA ZÁKLADĚ JINÉ DOHODY o provedení práce.

před 5041 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Standa, mrknu na to jestli se něco nezměnilo.
Musím počkat až přijde žena ta do toho dělá celý život. Ale já jsem to měl tak jak píši.

před 5041 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

1popelka1 má pravdu. Buhužel ji nemohu dát palec.

před 5042 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1popelka1

Nějak nechápu, proč otázku tak brzo uzamkli? Ale za palec díky 🙂

před 5042 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

uzamkla ji sama pisatelka dotazu (možná nevědomky), při kliknutí vybrat nejlepší odpověď 🙂

před 5041 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1popelka1

A já si myslela, že tohle dělá admin… zase jsem o něco chytřejší 🙂

před 5041 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek