Korelice

Dohoda o pracovní činnosti

Chtěl bych se zeptat, kolik se odvádí soc. + zdrav. (příp. jaké další poplatky státu) za brigádníka na DPČ.

Děkuji moc,
Korelice

Odpovědi
fablen

Sociální pojištění: 6,5% zaměstnanec + 25% zaměstnavatel (pokud nemá sjednán zvýšený odvod, v tom případě 26%) z hrubé mzdy.
Zdravotní pojištění: 4,5% zaměstnanec + 9% zaměstnavatel z hrubé mzdy.
Daň ze mzdy: záleží na podepsaném/ne­podepsaném „růžovém“ prohlášení a dalších slevách na dani – zkuste kalkulačku níže:

http://www.vy­plata.cz/vypoc­ty/vypocet-ciste-mzdy.php?stay­form=true

Další poplatky: pojištění pracovního úrazu (výše promile záleží na tom, jakou činnost firma vykonává), více např. na www.koop.cz (pojištění odpovědnosti zaměstnavatele).