Avatar uživatele
Zlatý

Dodržují banky zákony, nebo jsou stát ve státě?

Pokud tankujete u samoobslužného výdejního stojanu pohonných hmot tak musíte platit kartou.
Banka vám v tomto případě zablokuje finanční částku za odběr dvakrát! Asi do deseti dnů vám tu druhou částku uvolní. Na tuto částku nemáte vůbec žádný doklad, že se tak stalo a neprojeví se to ani v bankovním výpise! Případná reklamace velmi obtížná. Byl jsem svědkem kdy paní tankovala za benzín za 1500 Kč a okamžitě měla zablokováno 3000 Kč a byla nahraná,více peněz neměla. Zdá se vám to v pořádku?

Protože to samozřejmě udělalo i mně tak jsem se snažil zjistit podstatu. Volal jsem i do bank a tam mně řekli, že je to v pořádku.
Problém je v tom , že pokud je na kartě dostatek finančních prostředků a člověk se po tom nepídí tak na to ani nepřijde. Já jsem na to přišel až když jsem použil platební kartu o které mně chodí při útratě informační SMS. Prostě přišla mně SMS 2 x a zablokovala se dvojnásobná částka. Konečně mně docvaklo, proč u toho automatu lidé moc nenakupují.
Na tu druhou částku vám nikdo doklad nevytiskne !!!!

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

"banka je židovina a mafiánská loupež za bílého dne" = citát lexx

A další citát je skoro sto let starý, od Bertolda Brechta: "Vyloupení banky není takovým zlem jako založení banky".

> souhlas:DDD


Avatar uživatele

nějak nechápu, proč se něco blokuje. mám limit a ten si můžu denně vybrat, nijaké blokace nevidím.


Avatar uživatele
Bronzový

To se mi nikdy nestalo. Vždy mi zablokovali jen jednou tu částku. Jinak to se vždy odvíjí od smlouvy. To, že si ji paní asi nepřečetla je její problém. Pak by věděla na co má a nemá banka a ona práva. Pokud to banka udělat nemohla, může podat reklamaci, třeba to byla technická chyba, nebo to může řešit soudně. Banka jentak svévolně blokovat peníze nemůže.
Nechápu proč z toho hned děláš nějaké závěry o státech ve státě....


Avatar uživatele
Stříbrný

banka je židovina a mafiánská loupež za bílého dne, až to u nás (opět) praskne budou viset na kandelábrech, tentokrát doopravdy...nejhorší zvěrstvo je KB, pryč od nich, naštěstí, konkurence nespí na vavřínech


Avatar uživatele
Stříbrný

To je zajímavé, ještě nikdy jsem u automatu netankoval, dík za upozornění. Jinak moje banka v jiných případech blokuje přesnou částku, pokud jde o tuzemskou platbu. V případě cizozemských (npř. zahraniční e-shop) nějakou přibližnou, odpovídající aktuálnímu kurzu měn, ale zhruba odpovídající, ne 2× vyšší. Specialitou pak je třeba platba na hotelu, kdy se při ubytování blokne velmi přibližná částka podle nahlášených pobytových dnů a výsledná částka se pak může lišit dost hodně, ale to znám jen z doslechu, nemám vlastní zkušenost. Z toho, co jsem uvedl, mi vychází, že ty zatracené PHM stojany jsou původcem toho bloknutí dvojnásobku částky, ne banka... nebo tvá banka blokuje i pro ostatní karetní operace, které jsem uvedl výše, dvojnásobek? Budu si muset na nějakou tu samoobsluhu taky zajet, ale v Ostravě vím jen o jedné a nejsem si jistý, jestli to náhodou není tak trochu neveřejná benzinpumpa.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Quimby

Boreczech: Pokud platíš přes různé terminály, tak se částka většinou nejprve zablokuje a pak se v řádu hodin/dnů teprve odečte. Jsou tam nějaké ověřovací a potvrzovací procesy.

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

To mi je novina. Já mluvím o blokaci dvojnásobné částky. Dělají to všechny automatické stojany na pohonné hmoty v ČR , kde se platí kartou.

Avatar uživatele
Stříbrný

Mc Merkurion

slyšim to poprvé,a taky mi chodí sms o platbě...

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 839
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 298
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.